הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לא לתת לפער להתרחב

ד"ר אורן חסון(4.7.2020, 14:47)

מבקשת עזרה יקרה,

יש לכם קושי שאנו קשור אך ורק לאי הסכמה, אלא גם למידה מסויימת של אי התאמה. הוא צריך את הקשר והאדרנלין שהוא מקבל מהחברים שלו, את צריכה בעיקר את הקשר והאדרנלין, ואולי דווקא השקט והביטחון שאת מקבלת מהנוכחות שלו. עבורו, כנראה שזה באמת לא מספיק. על הבסיס הזה, מתקיים המתח שביניכם, שנובע מצרכים מנוגדים.

כתבת שאת לא מתחברת לחברים שלו. לא כתבת למה. לא כתבת גם אם הוא מעדיף אותך לצידו כשהוא עם החברים שלו, או מעדיף להיות איתם לבדו. לא כתבת גם את האפשרות שהיית יכולה להסתדר איתם, לו היית מרגישה שהוא מכבד אותך יותר, או מקדיש לך מספיק תשומת לב, כי יתכן שאת מרגישה דחוייה כשאת איתם.

לא כתבת בני כמה אתם. אני רק יכול להניח שזה פרק א' שלכם, ושאתם אולי חושבים על ילדים, אבל אולי לא מיד.

צריך לקחת בחשבון שהפער הזה ביניכם, שאתם מתווכחים עליו הרבה, יכול לקחת אתכם לקרע שיילך ויגדל. אתם צריכים לגשר עליו, כי מתישהו זכרון הויכוחים ואי ההסכמות והכעסים שלכם עלול להיות מספיק עמוק שיישאר ביניכם לכל החיים, גם לאחר שיהיו לכם ילדים ושהוא יהיה הרבה יותר בבית.

האם נכון יותר שאת תלכי איתו אל החברים שלו תמיד או כמעט תמיד? האם נכון יותר שהוא יוותר עליהם לגמרי ויישאר רק איתך? האם נכון יותר למצוא איזו שהיא דרך ביניים, שבה את תלמדי להיות יותר בסדר עם הפעמים שבהם כן תלכי איתו, והוא ילמד לוותר על חלק מהפעמים – כי שניכם תרגישו שזה שווה לשניכם? – לא יודע. זה המקום שלכם להיות יצירתיים, ולצמצם את הפחדים מפני כדור שלג או מדרון חלקלק או איך שאתם רוצים לקרוא לזה, כדי לשמור על הביחד שלכם, ובעיקר על התחושה של הביחד שלכם. כרגע היא פגועה. ואם אתם לא יודעים לעשות את זה לבד – אל תדחו יותר מדי, ופנו לסיוע מקצועי. אל תתנו לזה להיות עמוק מדי ולהשפיע עליכם שנים קדימה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com