הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הכספת שבתוך תיבת פנדורה

ד"ר אורן חסון(6.7.2020, 18:24)

אנונימית יקרה,

עניין מורכב. ברור שפתחת תיבת פנדורה – כמעט פשוטו כמשמעו: מצאת מחבוא של אביזרים שהוא הסתיר ממך, והם קשורים למיניות שלו. העניין הוא במחבוא הזה חבויה גם כספת, והיא המשמעות האמיתית של הדברים, שעד שגילית את התיבה הוא העדיף שלא תדעי שהיא קיימת, וגם לא את תוכן הכספת הזו – הרצונות, הצרכים וההעדפות שלו. האם התכנים שהוא מספר לך על הכספת הזו, הצרכים והמאוויים האלה שבתוכה, הם נכונים? – לא יודע. יתכן שכן, והוא גלוי איתך לחלוטין, גם אם לא התכוון להיות כזה, אבל גם יתכן הוא מספר לך יותר את מה שהוא חושב שאת יכולה לעכל, מאשר את מה שהוא יודע או מרגיש וחושב באמת. ואגב כך, יתכן שהוא טועה בחשיבה הזו של מה שת יכולה או לא יכולה לעכל.

אולי אחד הסימנים שאולי יכולים להיות לך לכך שהוא מספר לך את האמת, זה אם ראית סימנים קודמים ביחסים המיניים שלכם להעדפות הנוגעות לפי הטבעת שלו. מנגד, יתכן מאד ששידרת רתיעה מזה מלכתחילה, ולכן הוא נמנע מלנסות. אבל זו נקודה למחשבה עבורך.

האם יש בתיבת הפנדורה הזו גם תקווה? – אני חושב שהתקווה העיקרית היא זה שאתם רוצים להיות ביחד.

מה שאת שואלת את עצמך, אני מניח, זה – אם זו באמת הנטייה שלו וזה מה שהוא עשה, עד כמה זה משמעותי עבורו? האם זו הסיבה שבגללה נמנע ממך, כי עינג את עצמו אחרת, במקום להיות איתך? או לחילופין, אולי נכנס לרגשי אשם והרגיש לא ראוי? – גם זו שאלה שהיית מרגישה טוב יותר לו היית יודעת אם זה כך.

העניין הוא שאת לא יודעת, את גם לא יודעת אם להאמין לו. לכן את מבולבלת, כי מה זה אומר על עתידכם המשותף? מה זה אומר על השאלה אם לא יתגלו דברים אחרים?

אני חושב שאולי ראוי לכם ללכת לטיפול זוגי/מיני. ולו רק משום שלא ברור לך מה הדברים האלה אומרים, ולו רק משום שאת רוצה את הביטחון והודאות שהעתיד שלכם נשאר כפי שראית עד אתמול. ואולי אפילו שאם תביני טוב יותר, תוכלי אולי להתגבר על חלק מהעכבות ולהיות מעורבת במשחק המיני שלו, ואולי גם ללמוד ליהנות מזה. או לפחות, לקבל ולהבין שזה לא צורך שהוא לא יוכל בלעדיו, או להסתיר ממך

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com