הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

משחק תופסת

ד"ר אורן חסון(8.7.2020, 17:06)

נאיבית יקרה,

את צודקת. ההיסטוריה שלו לא מעידה בדיוק על כך שהוא חשב שאת האחת שלו (בין אם הוא בכלל לא מעוניין במישהי שתיחשב כ'אחת' שלו, ובין אם הוא לא רוצה אותך מספיק כדי לרצות שאת תהיי זו). מצד שני, ההסטוריה שלו כן מעידה על כך שלפחות בתנאים מסויימים של בדידות, הוא רוצה להיות איתך. גם לך זה קרה בתנאים מסויימים של בדידות. אלא שאת לא רוצה להכנע לרגעים האלה של בדידות, כי הציפיות שלך מעצמך ומקשר שאת יוצרת גבוהות יותר מאשר רק קשר של נחמה והפגת בדידות.

בגלל ההסטוריה שלכם את לא 'סולחת'. ואת הסולחת שמתי במרכאות כדי לומר שבעצם בזה את אומרת בעיקר שאת לא בוטחת בו. היית רוצה לבטוח בו, אבל ההסטוריה שלו, ובכלל זה גם האמירות שלו, הלא מחייבות, המתחמקות, לא עוזרות לך לתת בו אמון. זו הסליחה שאת לא יכולה לתת לו. הן בגללך, כי את עכשיו הרבה יותר חשדנית מולו, ואולי בגללו גם מול גברים אחרים.

אחד הדברים שאנשים מניפולטיבים רבים עושים, זה לא לתת אמירות מחייבות. אנשים שלא רוצים להתחייב, משתדלים לשמור לעצמם נקודת מפלט "לגיטימית" שלכאורה תהפוך אותם לצודקים בעיני עצמם, כי הרי הם לא לגמרי התחייבו, מה שאולי יעזור להם להצדיק את עצמם מול אחרים, וכדי יהיה קשה לבוא כלפיהם בטענות חד משמעיות, ובהוכחות חותכות של שקרים. אחרי הכל, כולנו שומרים על מידה מסויימת של מוסר כדי להרגיש בסדר עם עצמנו ועם החברה, ואולי גם כדי לקבל את הזכות לתבוע את הזכות לקבל מאחרים כשמגיע להם. כולנו עושים את זה, אבל אנשים שהם יותר מניפולטיבים משחקים הרבה יותר קרוב אל גבול של הלא ברור, הלא לגיטימי והמטעה.

כאן בדיוק נמצא המקום שבו נמצאים אצלך הסימנים. הם לא חותכים. הוא יכול ברגעי להט ומתוך רצון לשכנע אותך לחזור, להצהיר הצהרות מחייבות, כי לכאורה יש לו מטרה לגיטימית, בעיניו לפחות, ואולי אפילו משכנע את עצמו לכן, באותו רגע, שזה מה שהוא רוצה. אלה המקומות שבהם עדיין יהיה לך קשה לדעת ולהבין מה הוא באמת רוצה בטווח הארוך. המקומות שבהם תדעי יותר הם המקומות שבהם היחסים רגועים ושליווים יותר, ויש לו יותר ביטחון שהוא השיג אותך. האם את רוצה להמתין לרגעים האלה כדי לדעת? - לא בטוח שהמשחק הזה של תופסת מתאים לך עכשיו. כי אם זה המשחק, הוא לא משחק בריא, אבל הדרך לדעת היא להתחיל לשחק את המשחק הזה עם המודעות לכך שיתכן שתצטרכי לסגת ממנו אחר כך, אם הסימנים ישתנו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com