הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

היכולת ללמוד

ד"ר אורן חסון(12.7.2020, 16:46)

שירי יקרה,

עושה רושם שבן זוגך לשעבר הוא אדם נחמד מאד, טוב, שעושה מאמצים רבים שלא לפגוע בך, אבל גם למד לשים לך גבולות כדי שלא להינזק ולהיפגע בעצמו – לפחות לא מעבר לגבולות שהוא שם לעצמו, כי אחרי הכל, במשך זמן רב הוא כן היה מוכן לספוג את השקרים, ההסתרות והכעס הבלתי מוסבר שלך (שעליהם כתבת).

הגיוני להניח שמתישהו הוא לא רק החליט שהוא לא רוצה להיפגע עוד, אלא גם שהוא הפסיק לתת אמון בשינוי משמעותי שלך. אלה הגבולות שהוא שם לעצמו עכשיו.

את אומרת שאת השתנית. קשה להוכיח את זה מבלי להיות שם, איתו, ושהוא יראה את זה, כדי שהאמון שלו בך יגבר.

העובדה שהוא לא המשיך הלאה, באופן ברור שקל לראות אותו, נוסכת בך תקווה שאולי הוא ייקח מספיק אוויר כדי להתגעגע מספיק וכדי לנסות שוב, ואולי כדי שהתקווה תחזור אליו, כי בלעדיה, יהיה לו קשה.

ומה שאני יכול להציע לך זה אולי נקודה למחשבה: כי לא מספיק שהגעת למסקנה שאת צריכה לנהוג אחרת. יש משהו בתכונות הבסיסיות שלך שאולי צריכות להיות אחרת, כדי שישתכנע. כמו למשל – שתהיי עם הרבה יותר אורך רוח, וסבלנות, ושלא תתחילי שוב להאיץ דברים בדרכך, או לעשות מניפולציות כדי להשיג אותן עכשיו. לכן, יתכן שהדבר הנכון הוא להמשיך ביחסים החבריים שלכם, ללא הציפיות שלך, ללא בדיקות אם הוא רוצה, אלא פשוט להיות בשבילו כשהוא רוצה, ולא, כשהוא לא רוצה.

אני יודע עד כמה שזה קשה. אני יודע עד כמה זה עלול להכניס אותך לבורות של חוסר ביטחון, או לתחושה שזה לא הוגן, ולחרדות על הזמן שחולף. אבל אולי השינוי שלך הוא היכולת להתמודד עם כל אלה. כמו למשל, לתת לעצמך זמן, וזה בסדר שיהיה להם גבול, של חצי שנה, או חמישה חודשים או שנה, שבהם הקשר ביניכם יהיה ללא בדיקות, ושתתני לו להוביל אותו.

הקושי הוא כמובן שיתכן שהוא יחליט שלא, ואת מחכה "סתם". הקושי הוא כמובן לחשוב שאולי הוא צריך "לדעת" שאת רוצה, כי אולי הוא יאבד ביטחון בזה, וימשיך הלאה כי הוא יחשוב שאת איבדת עניין. המאזן בין זה לזה הוא מאד עדין, ויש סיכוי שתחמיצי משהו. אבל אם תלחצי, יתכן שתפסידי יותר מהר. כך שאולי הדבר הכי נכון הוא להבין שגם את יכולה ללמוד מזה משהו, וזה אורך רוח, והבנה של מה שטוב לך, ושל היכולת ללמוד את מה שאת חושבת שנכון לך, כי את צריכה את זה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com