הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מקצב, וויתורים על חלומות?

ד"ר אורן חסון(19.7.2020, 10:13)

הדר יקר,

אתם בתחילת דרככם כמבוגרים. הוא עוד לא מוגדר מקצועית ויתחיל ללמוד רק בעוד שנה. האישיות שלו בתחילת בנייתה מבחינה חברתית ומקצועית, ובודאי מבחינה כלכלית (אלא אם הוא מבין הכוכבים הדיגיטליים/חברתיים שמתפרנסים היטב ברשתות/אינטרנט מאמצע שנות העשרה שלהם). האם הוא יוכל ללמוד ולהתקדם מקצועית ללא הצורך להתפרנס למען הקמת משפחה בשנים הקרובות? האם הקשר ביניכם יעכב את ההתקדמות שלו?

אלו הן שאלות טכניות שהן בעלות משמעות רבה. לא סתם כתבתי "אתם" בתחילת דרככם המקצועית ולא "הוא", כי כשאת איתו, שניכם נמצאים במקום שהוא קרוב יותר לשלו מאשר לשלך, או לפחות באמצע.

מצד שני – קצב החיים שלך, זה שאת מתכננת לעצמך, עם ילד בעוד חמש שנים, הוא כזה שבו זה כן אפשרי. כלומר, הוא כבר יהיה בסיום תואר או אחריו, ומתחיל להכנס לשוק העבודה או לימודים גבוהים יותר, ואת כבר עובדת מספר שנים, אני מניח. קצת עזרה מההורים, אם יש, בהחלט יכולה לעזור עוד. כך שאם זה הקצב הנכון לכם, ואם הקשר שלכם ימשיך להיות מעולה – אז הפער הנוכחי ביניכם, שתארתי בפיסקה העליונה – רק יילך ויצטמצם עם הזמן, ומתישהו גם ייעלם לחלוטין. אתם רק צריכים לחשוב היטב איך לא לוותר, או לוותר כמה שפחות על שאיפות וחלומות אחרים למען הקשר, כי ויתורים משמעותיים שכאלה עלולים להפריע לכם לעשות ויתורים קטנים ביומיום.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com