הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

פרידה בהפתעה

סאני(19.7.2020, 11:49)

היי אורן, זו לא הפעם הראשונה שאני כותבת לך פה.

אתמול ביום שבת חוויתי משבר נפשי נורא גדול בעקבות פרידה שהפתיעה אותי משום מקום. אני בת 28 והבחור בן 26, כבר חצי שנה ביחד. תמיד ידעתי שהוא בן אדם שקשה לו לפתור קונפליקטים ושהוא מעדיף לברוח מסיטואציה במקום לעבוד לשפר אותה. הוא יצא מהצבא בגלל זה, וגם מחליף מקומות עבודה כשזה קורה.

ביחסים שלנו, חשבתי שהוא בכל זאת יתגבר על הדחף הזה, גם בגלל התמיכה שלי וגם כי חשבתי שיש לו מוטיבציה מספיק גדולה כשזה נוגע אלינו. בנוסף הרגשתי שאנחנו נורא פתוחים זה עם זו.

רק לפני שבועיים דיברתי עם חברה ואמרתי לה שאני והבחור כמעט לא רבים וזה מפחיד אותי להגיע לרגע בו כן נריב כי אני לא יודעת איך נתמודד במצב כזה.

השבוע האחרון היה לי קשה מבחינה נפשית, קרו לי דברים בחיים (שלא קשורים לזוגיות) שהביאו אותי למצב רוח ירוד. ביום שבת הוא תכנן שנצא לחגוג את החצי שנה שלנו ביחד. יום לפני, ביום שישי התפתח ריב ממש קטנטן על כך שאני מרגישה בודדה ושיש לי צרכים שחשוב לי שהוא ינסה למלא כי הם חשובים לי. הוא לקח את זה ממש קשה, ואמר שהוא צריך לחשוב על זה לעומק כמה ימים אז כדאי שנדחה את חגיגת החצי שנה, כי הוא לא רוצה שאני לא אהיה מאושרת ביחסים איתו וגם טען ש"אנחנו רבים הרבה וזה לא טוב לשנינו" למרות שאנחנו כמעט בכלל לא רבים. ניסיתי להסביר לו שהאושר שלי זה לא האחריות שלו, אבל הצרכים שלי כן ושיש דברים ממש קטנים שאפשר לשפר ביחסים ללא הרבה מאמץ והם יעשו הבדל גדול. הוא הגיב ש"זה לא ייגמר שם" כי לדעתו שום דבר לא יספק אותי ותמיד אסתכל על השלילי אצלו (למרות שאני כל הזמן דואגת לומר לו שהוא עושה לי טוב). היה ממש עקשן כשניסיתי להסביר לו שזה לא העניין. ניסיתי גם לדבר איתו על העניין של לנסות לעבוד על שיפור חוויה במקום לטאטא בעיות מתחת לשטיח או לברוח למקום אחר, והוא אמר שאני צודקת ושהוא יחשוב על זה לעומק.

למחרת, הוא שלח לי הודעה שבה הוא טוען שאנחנו כנראה לא מתאימים ושעדיף לסיים את הקשר. הוא טען שהוא "דפוק" וזה לא קשור אליי, ושאני אמורה לדעת "שהוא לא מסוגל להחזיק קשרים ארוכים" כי חסרים לו ריגושים בחיים ושהוא מגיע למיצוי מהר. ושהוא מרגיש שחסרה לו את ההרגשה של תחילת הקשר. אמרתי לו שאני נורא מופתעת כי הוא לא העלה את הנושא איתי לפני שחסרים לו ריגושים איתי. ואמרתי לו שזה משהו שאפשר לעבוד עליו, ואם רק היה פותח את זה בפניי לפני היינו יכולים לנסות לשפר דברים. ושעכשיו יש הזדמנות לתקן דברים כשאני והוא ננסה להשתפר אחד בשביל השנייה. הוא היה עקשן וטען שזה משהו אי אפשר לשנות ושזו בעיה ידועה אצלו ושהוא לא רצה שאני אפגע בנסיונות כושלים לנסות לשפר את העניין ללא הצלחה. שאל אותי "היית מעדיפה שנהיה בקשר פתוח?" ואמרתי לו שלא.

אני נורא פגועה ולא יודעת מאיפה זה צץ כשחשבתי שהוא פתוח איתי. רק יום לפני הוא דיבר איתי על כך שיש לנו כימיה מינית טובה ושטוב לו איתי.