הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

למד את עצמך להשלים עם החלטה?

ד"ר אורן חסון(20.7.2020, 20:39)

מבולבל יקר,

אני לוקח בחשבון שזו אכן נטייה שלך, שגם אם היא שונה מזו של אחרים, ואולי אפילו מהנטייה של הרוב, הרי הנטייה הזו שלך היא בעלת משמעות בשבילך. אני יוצא מתוך הנחה שזה לא מגיע מהחשש שיהיה לך קשה לשמור עליה לאורך זמן, היות שהיא תמשוך מבטים ואולי חיזורים מאחרים, שאולי הם בנויים גבוה יותר וחזק יותר ממך, אלא שזה באמת כי אתה נמשך אליה פחות.

והשאלה היא האם, כפי שאתה מכיר את עצמך, האובססיה לעניין הזה תשתנה? עד כמה היא מפריעה לך או תפריע לך בעתיד?

אתה מחפש כאן סטטיסטיקה, והפורום הזה אינו המקום הנכון לסטטיסטיקה. לצורך זה אתה מוזמן לנסות פורומים שבהם הגולשים משתתפים בתגובות.

אבל אני חושש מאד שהסטטיסיקה לא תעזור לך. ראשית – כי אתה לא איש טיפוסי, והממוצע הסטטיסטי לא יועיל לך. אני יכול להגיד לך מראש שתמצא תגובות כאלה או כאלה. אבל אני יכול לומר לך מראש שאם אתה מחפש תגובות של גולשים, תקבל בדיוק את מה שאתה לא רוצה, שזה דיון של סטיגמות ולעג, כי זה טיפוסי לתגובות ברשתות, או דעות בעד ונגד שקשורות לדעות קדומות או להכללות של רגשות אישיים, בין תגובות שאולי אתה רוצה – שהן החוויות האישיות. אבל היות שהמדגם שתקבל עם דוגמאות אישיות כאלה יהיה קטן, גם זה לא יהיה ממש מועיל, ויתכן שאולי גם יעמיק את האובססיביות שלך.

אני חושב שאתה צריך להחליט מתוך הכרת עצמך. אולי נכון לך גם ללכת לטיפול כדי להעמיק את היכולת שלך לקבל דעה, ואולי ללמוד להניח למחשבות כפייתיות להפריע לך – אבל בתנאי שאתה יודע מה אתה רוצה, ואולי אפילו להיעזר בטיפול כדי להחליט עם איזו החלטה תהיה שלם יותר. אם אתה מתקשה להיות שלם עם החלטה שכזו, חשוב על טובתה של בת הזוג שלך, וקח אחריות, לכאן או לכאן, ולמד את עצמך להשלים עם זה, אם לא למענך אז לפחות למענה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com