הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הרבה אפורים בדרך שבין לבן לשחור

ד"ר אורן חסון(20.7.2020, 20:52)

מרוסקת יקרה,

צר לי על הכינוי שבחרת לעצמך, אבל אני יכול להבין לרגשותייך.

העניין הוא שאין לך הרבה מה לעשות עם זה. משום כך, אולי, הדבר היחיד שאולי יכול להקל עלייך, הוא הבנה טובה יותר של מה שהיה ביניכם. האם זה אמיתי? האם הוא באמת רק ניצל את המצוקה והבדידות שלך?

מאד קשה לדעת. הקושי הוא שמאד קשה להתמודד, מוסרית או ערכית עם האמירה "אני רוצה לחזור לאשתי ואל המשפחה שלי" ובעיקר כאשר הם (כמו כולם) במצוקה ובלחץ. יתכן מאד שהוא האמין בכל מה שסיפר לך, אבל גם יתכן אפילו עוד יותר שהוא קצת הגזים בזה, כדי להצדיק בעיני עצמו ובעינייך את הקשר איתך, ואולי אפילו ליפות אותו בעינייך, כשהוא הקורבן של קשר לא טוב. אנשים עושים את זה, וכשכועסים וכואבים, אנשים מסוגלים להכחיש ולהתעלם מרגשות אחרים שעדיין קיימים אצלם, כך שהצגת הדברים בעינייך היתה אולי קצת סובייקטיבית. והחזרה שלו – יתכן שהוא מצדיק קודם כל בטובת הילדים (אם יש, ואם זה רלוונטי), מה שאולי אפשר גם לו להתחבר מחדש אל אשתו, או לפחות לומר לעצמו שזו הסיבה שמאפשרת לו לחזור אליה, ולהשלים עם החזרה הזו, למרות הכעסים והחסכים מקודם.

יחסים הם משהו מורכב, כפי שאת יודעת ומכירה גם מעצמך. גם בין החלטות קשות יש התחבטויות שהן אין שם בין השחור ללבן, ולו רק כי יש הרבה מאד מימדים שלפיהם קובעים החלטות שכאלה. אז גם אם יש בהם הרבה מאד כתמים שחורים, מפוזרים בין הרבה כתמים לבנים, ובין כתמים שרבים מהם אפורים כהים או בהירים – כשמסתכלים עליהם קצת ממרחק, זה בעיקר אפור. היות שההחלטות לכן הן בין אפור כהה לאפור בהיר, הן יכולות גם להשתנות.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com