הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מה שמהופך לזה...

ד"ר אורן חסון(28.7.2020, 13:11)

שירה יקרה,

הפחד הזה הוא בריא ונורמלי. כי אם זה לא יעבוד – זה סוג של עימות שלך איתו, כאפשרות אחת, אם תחליטי שזה לא מתאים לך ותרצי להיפרד, או אולי להיפך, כי את תרצי להישאר והוא לא – וגם זה מפחיד. מנגד – זו הדרך היחידה לבדוק את זה. את רק שואלת את עצמך אם זה לא מוקדם מדי, ואם לא כדאי "לאסוף עוד אינפורמציה". אולי כן. כי אם תדעי יותר, אולי תחסכי זמן בלצאת מהקשר הזה לפני מגורים משותפים – כי לצאת ממשהו שאת בתוכו עלול לקחת יותר זמן. מצד שני, אם זה אתם בסדר ביחד, אז תחסכי זמן דווקא בכניסה מוקדמת לחיים משותפים.

במילים אחרות – אי שם בין לבין קיים האופטימום שאומר מתי כדאי לעלות רמה בבדיקה (כלומר, חיים משותפים), כי גם לזה יש מחיר. אני חושב שבאיזה שהוא מקום את לא סומכת מספיק על האינטואיציה או ההבנה שלך, ואולי חוששת שהרגש שלך אולי מוליך אותך שולל. אולי כי הוא גורם לך להקדים, בגלל מה שאת מרגישה כלפיו או אולי בגלל שאת מודאגת בגלל הזמן החולף, ואולי כי החרדות שלך וההיסוסים שלך גורמים לך לאחר מדי בהחלטה.

אין דרך ודאית לדעת. מה שאולי הכי נכון הוא להתבונן פנימה, עם כל חוסר הביטחון הטבעי שיש בעניין הזה, ולשאול את עצמך אם את נוטה יותר לתעוזה שנובעת מעודף ביטחון בתהליכי קבלת ההחלטות שלך, או לעודף זהירות שנובעת מחוסר ביטחון בעצמך, ולנסות לאזן את זה במה שמהופך לזה. לא לגמרי מהופך לזה, אבל במידה שאת חושבת, רציונלית ככל שאפשר, שתהיה האיזון לעצמך, כפי שאת מכירה את עצמך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com