הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הרצאה על כלים לזוגיות ביוטיוב

ד"ר אורן חסון(28.7.2020, 13:20)

סוזי יקרה,

אני חושב שאת מדברת על כך שהוא חושש שאת לא יציבה מספיק, ובאופן שהוא לא תמיד מבין, ושאת חוששת שרמת החשיפה ביניכם, ואולי שלו בעיקר, לא מספיק גבוהה כדי שתרגישי בטוחה שאתם חברים כפי שחברות צריכה להיות, עם הביטחון המוחלט זה בזה. יתכן שאת חוששת שבעיקר לך קשה להיחשף כלפיו, ואם זה כך, אולי זה כי את יותר חוששת מביקורת, בין אם כי ראית תגובות שלו לדברים שהתחלת לחשוף ולא אהבת את התגובות שלו.

צריך לקחת בחשבון שעומקים שאת מדברת עליהם, שאולי הם בעיקר הבנה הדדית ואמפתיה, ובצד זה ראייה משותפת של רבדים רגשיים וחברתיים – אינם זהים בין בני זוג. כהכללה – הם גם שונים בין גברים לנשים, שזה בערך כמו לומר שגברים גבוהים מנשים – כאשר יש לא מעט נשים שגבוהות מהרבה מאד גברים. זה נכון כהכלללה, אבל אתם רק שתי נקודות בתוך ההתפלגות הכוללת, כאשר כל אחד מכם יש את האישיות והעולם האינטלקטואלי והרגשי שלו, עם הידע והרגישויות או אי הרגישויות או החרדות והחסמים שאיתם הוא מגיע אל הקשר.

זה תהליך לחבר שניים. זה תהליך שלוקח זמן בעיקר כי לכל אחד מאיתנו יש פחדים וחששות מפני אי קבלה של הצד השני, ואולי בעיקר אי הבנה וקושי בקבלה של החולשות שלנו, או של הרגישויות שאינן הרגישויות שלו. או להיפך. זה באמת תהליך.

אני ממליץ לך לראות את ההרצאה שנתתי על 'כלים לזוגיות' – שאולי תעזור לשניכם לחפש בתוך זה את האמירות המשותפות שלכם, אולי את החששות, אבל בעיקר את התקוות ואת ההבנה ההדדית. ההרצאה שנתתי בחינם בזום, לפני זמן מה, בשיא סגר הקורונה, נמצאת עכשיו ביוטיוב כאן: הרצאה על כלים לזוגיות ביוטיוב.

אולי תשבו לראות את זה ביחד, תתווכחו, תתלבטו, תקבלו תובנות, תסכימו או לא, אבל זה יהיה לכם משהו שיחבר אתכם לשיחה על זוגיות ועל הציפיות שלכם ממנה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com