הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

פערי גיל

ד"ר אורן חסון(3.8.2020, 10:15)

יפעת יקרה,

מצאת בחור שנראה לך טוב, ומוצלח מאד, ואיבדת ביטחון ביכולת שלך לשמור אותו איתך לאורך זמן. זה קורה לגברים, וזה קורה לנשים. נניח לרגע שהוא היה מבוגר ממך בשנתיים, אבל חתיך על ומצליחן בכל קנה מידה, ומבוגר ממך בשנתיים. אני מניח שגם אז היית חוששת באותה המידה. לא עניין הגיל כשלעצמו מפחיד אותך, אלא הפער שאת רואה בין הבחירה שלו אותך, לבין האפשרויות שאת מעריכה שיש לו או שתמשכנה להיות לו בהמשך הדרך, כאשר את לא בטוחה מספיק במעלותייך, ובאפשרות שהוא באמת מאוהב בך או ימשיך להיות מאוהב בך. רק כדי להבהיר, יתכן שאת כן בטוחה בעצמך, וכן מכירה במעלותייך – אבל לא עד כדי כך שהן תוכלנה לספק אותו לאורך זמן, בנתון האפשרות ש"תמיד אפשר לחזור ולבחור".

כאשר את מסתכלת על מה שמקובל, ועל הסטיגמות החברתיות, את רואה פערים. לא כתבת אם הוא רווק או גרוש, ו/או אם יש לו ילדים. היות שכתבת שהוא רוצה "משפחה", אני יכול להבין מזה שהוא רוצה להצטרף אליך ואל ילדייך כ"משפחה", אבל נראה לי יותר שהוא רוצה ילדים משלו, מה שמכניס אתכם לטווח זמן קצת מואץ. גם זה כשלעצמו עלול להפחיד.

רק התחלת לצאת איתו, ועוד בעידן שבו האפשרויות מצומצמות ומוגבלות יותר וחריגות מבחינת יצירת החוויות המשותפות. אבל היות שהוא מאד מוצא חן בעינייך, אני חושב ששווה לך לתת לזה הזדמנות. אחרת תכעסי על עצמך לאורך שנים, על ההחמצה. למרות הסטיגמות, יש גם זוגות מאושרים עם פערי גיל שכאלה. יחד עם זה, נסי להבין אותו עוד, ובעיקר – המשיכי לבחון את המחוייבות הטבעית שלו אליך – אבל מבלי לתת לחרדות שלך ולספיקות שלך להשפיע על מה שאת עושה, ואם אפשר, לשמור אותן במינון קטן, בהשגחה אחורית, ומבלי לתת להן ביטוי, כי הן עלולות לקלקל

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com