הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

תשובות שאת יודעת?

ד"ר אורן חסון(7.8.2020, 19:20)

קורל יקרה,

אני חושב שאת גם שואלת וגם משיבה. התשובה שלך היא שיש לך יותר שקט נפשי כשאת "ללא רגשות", ואז את פורחת. דווקא אז, כשאת לא מאויימת, שזה לא אומר 'ללא רגשות', אגב, אלא ללא מחוייבות דרך אהבה, שאת אולי חושבת או חוששת שהיא כופה עליך את הביטוי שלה בנתינה ובויתורים בקשר זוגי, שלא תמיד את רוצה בהם. ואני חושב שאת מרגישה שקט נפשי גם כשיש לך את החופש שלא לספק את הצרכים של הסביבה, כפי שאת חושבת שהיא מצפה ממך, ומבלי לעמוד בסטנדרטים של אחרים. לך יש את הצרכים שלך, והשקט שלך ניתן כאשר הם מסופקים וכאשר אין לך מחוייבות לאחרים. לפחות לא לבני זוג, ואולי אפילו עוד יותר כאשר את לא צריכה למלא ציפיות של הסביבה המשפחתית והחברתית שלך, שלא תמיד מתאימות למה שאת צריכה.

לא כתבת אם יש לך ילדים, אבל בהחלט יכול להיות שזו מחוייבות שכן מספקת אותך ושכן מספיקה לך. ואולי לאבדיוק, וגם זה די והותר, ואת מקבלת אותה אולי באהבה ואולי עם קשיים מסויימים, אבל לא רוצה מחוייבות שתהיה יותר מזה.

כך שייתכן שאם זה המצב, אז אכן מתאים לך יותר "לחפש סיבות" למה הקשר שלך לא טוב. גם כש"טוב לך בו", יתכן שזה אולי רק מושג יחסי. כלומר, יחסית לקשרים אחרים טוב לך בו, אבל באופן מוחלט, את מעדיפה את הלבד, ולהיות אולי בקשרים שאין בהם מחוייבויות.

האם זה אומר שאת "לא בסדר"? – לא. אם את יכולה להיות מסופקת בחייך בלי קשרים מחייבים, ואם את יכולה לתפקד כהורה, אם יש לך ילדים, ולתפקד כאדם עצמאי ומקצועי בעבודה, ויציבה בדרכך מעבר לעניין הקשרים הזוגיים, אז זה אומר שאת אדם מתפקד, ששונה בהיבט הזה. נפרדת מקשר הנישואים שלך לפני שנה. שנה היא לא תמיד זמן מספיק כדי ליצור איזונים חדשים. אולי הקושי שלך הוא בעיקר במחשבה שאת צריכה לשוב במהירות ולהיות במסגרת הנורמה, או לספק את רצונם של ההורים שלך. אני לא יודע אם זה כך, אבל אני בהחלט יכול לראות איך זה יכול להתפתח משם.

ובצד זה, יתכן שיגיע הזמן, שיבוא דווקא מתוך שקט נפשי, התגבשות בתוך עצמך, וביטחון בהבנה של מה שאת רוצה, שאולי גם תמצאי קשר שכן יתאים לך, או כי את תהיי במקום אחר, או כי הקשר יהיה כזה שיותר מתאים לך, ולא למסגרות שאחרים מנסים להתאים לך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com