הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

גבולות שקשה לשים

ד"ר אורן חסון(11.8.2020, 20:32)

סנדקית יקרה,

צאי רק לרגע מהרגשות. tנכניס אותם עוד רגע בחזרה. נתאר מצב אחר לרגע. פגש בחור, נוצר ביניכם קשר. כמה מהר תסכימי למעבר למגורים ביחד?

עכשיו, נבחן את ההבדלים: אמנם את מרגישה משהו כלפיו, אבל את לא בטוחה בדיוק אם הוא רוצה זוגיות איתך, כי הסימנים לכל הכיוונים, אבל רובם לכיוון של לא רוצה זוגיות, אלא רוצה לנצל את המשיכה שלך אליו. למה? – כי הוא היה יכול לחזר אחרייך, להראות לך שהוא רוצה אותך, ובהמשך – לאחר קשר ביניכם שמחייב גם אותו, לדבר על מגורים משותפים מתוך אהבה. זה לא קרה, סנדקית.

במקום זה הוא מציע לך משהו עסקי לגמרי. מבחינתו עיסקי. הוא ישכור ממך חדר, אולי עם הטבות ואולי לא – הטבות שאולי תהיינה מיניות, ותהיינה מאד מאכזבות מבחינתך אם תרגישי ממנו דחייה מדי פעם, כפי שהיה עד עכשיו, ובודאי תהיינה כלכליות, כי את רוצה אותו, אז לא תהיי נוקשה ועם גבולות ברורים כמו שבעל בית אמור להיות. ולמשל – מה תעשי אם הוא יחליט להביא מישהי הביתה, לחדר שלו. האם זה בגבולות המותר?

יותר מזה – גם הבן שלך בסיכון, כי את לא מכירה אותו, שלא לדבר באמת על התדמית שלך בעיני הבן, שאולי יראה אותך בחולשתך מולו, כי יש לך חולשה ופגיעות מולו.

אם היה לוקח לך זמן להכנס למגורים משותפים עם בן זוג, כי את צריכה את הביטחון וצריכה את היציבות, למענך ולמען בנך, על אחת כמה וכמה כאשר אין לך את הביטחון ואין לך את היציבות, כי אין לך זוגיות אלא רק תקווה לזוגיות.

אם הוא רוצה זוגיות, שיוכיח את זה קודם, עוד לפני שאת נכנסת למצב שאולי יהיה קשה מאד לצאת ממנו, רגשית, ואולי גם משפטית.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com