הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מבלי לחשוב שאת לא בסדר

ד"ר אורן חסון(11.8.2020, 20:34)

דקלה יקרה,

גברים נשואים הם מלכודת דבש, של גבר מאד מוצלח ונשוי, מלכודת שמתקיימת על הסיכוי הקלוש מאד שהוא יעזוב את אשתו, ולפחות חלק מחלת הדבש הזו תהיה שלך. זה לא עובד כך, בעיקר כי לגברים נשואים יש תמיד התרוץ המוסרי הקל, להיפרד ממך "למען הנישואים שלו" או "למען שלום בית" או "למען שלמות המשפחה" – מוסכמות ערכיות שקשה יהיה לך להתמודד מולן כאשר הוא יחליט מתישהו להקפיץ אותן כתרוץ, אולי בצד ה"חולשה" שלו, כי את כל כך מוצלחת, ובדיוק מה שהיית חסרה בחייו.

ראי בבקשה את המאמר שלי על הנושא: רומן עם גבר נשוי.

אבל זה רק חלק מהתמונה. נניח לרגע שהוא לא נשוי. אני קורא את מה שכתבת על היחסים ביניכם, על הקללות, ההשפלות, ההקנטות. אני כן יכול להבין את המשיכה החזקה והתשוקה, אבל בצד זה – לא הגיוני לקיים זוגיות לאורך זמן עם גבר כזה, כי היא לא תתקיים לאורך זמן. היא פשוט לא יכולה, ובדרך, עד להבנה הזו, יהיו דכאונות, ואומללות, והשפלות והרבה ירידה בתחושת הערך העצמי שלך.

אני מבין לכן גם את חוסר האונים שלך, כי התנודות הרגשיות שלך חזקות מאד, בין תקווה וציפיה למשהו מאד טוב, שהיה יכול להיות לו הוא היה מה שהוא אבל עם אופי אחר, ובאמת מאוהב בך (למרות התדמית שהצליח להראות כאילו שהוא כן, אבל פסיכופתים רבים יודעים לעשות זאת נפלא), לבין יאוש עמוק ובדידות. אני חושב שרצוי מאד שתלכי לטיפול, כדי לבנות את עצמך מחדש, הן דרך בניית ההערכה העצמית שלך מחדש, והן דרך ההבנה של הסיבות שבגלל נפלת למקומות האלה – מבלי לחשוב שאת לא בסדר. דברים כאלה קורים, את רק צריכה לעזור לעצמך לקבל את זה שהם קרו גם לך, מבלי להסיק את המסקנה שנראית לעצמך כרגע הגיונית, שאת לא שווה כלום. נסי לומר את המשפט האחרון לעצמך, ותראי שזה לא פשוט. אבל את זה את צריכה ללמוד לומר לעצמך, ולהבין למה זה כך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com