הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

יותר שקט נפשי זוגי

ד"ר אורן חסון(12.8.2020, 11:18)

משה יקר,

כל עוד לא סיפרת הכל לאשתך, אתה תלוי באשה הזו. וכל עוד אתה לא מספר לה, אתה גם נתלה בתקווה שאולי גם היא לא תספר שום דבר לאף אחד, בין אם היה משהו, ובין אם אפשר להבין מתוך מה שהיא מספרת כאילו היה משהו, או לפחות משהו שהוא מספיק חמור מנקודת המבט של אשתך.

אם תספר לה, המחיר שתשלם על כך הוא ודאי, אבל יותר בשליטה שלך.

העניין הוא לא כל כך מידת החומרה של העניין מנקודת מבטך, כמו מנקודת המבט של אשתך. עצם העובדה שאתה חושש כל כך מספרת לי שמה שהיה או שלא היה – אתה חושש שמנקודת מבטה של אשתך זה רע, וזה ישפיע הן על מקום העבודה שלה והן על היחסים ביניכם. מנקודת מבטה של אשתך, ברגע שהיא תדע מה היה, היא תרגיש פגועה ופגיעה, ואולי אפילו תרגיש פגיעה חמורה בה ובכבודה ובאמון שלה בך.

השאלה היא גם עד כמה ההבדל יהיה גדול בין האפשרות שהיא תלמד על זה ממך, כאשר תוכל לנסות למזער נזקים, ולפחות להשיג משהו מתוך האמון הזה שאתה רוצה שיהיה לה בך, לבין האפשרות שהיא תלמד על זה בדרך אחרת, שאז יהיה לה יותר קשה לבטוח בך, כי העובדה היא שהסתרת ממנה דברים. השאלה היא גם עד כמה היא תאמין או תרצה להאמין למה שאתה אומר, לפחות לאחר שתסביר לה שוב, ושוב, ושוב, בכל אחת מהאפשרויות הללו.

כך או כך, משה, יש קשיים בקשר שלכם. אין ספק שפגעת באמון של אשתך בך. היא צריכה ממך סוג של ביטחון מסויים, שמבחינתה הוא נפגע. יתכן שנשים אחרות היו לוקחות את זה בקלות, יתכן שגברים אחרים היו יודעים להיות חזקים ואסרטיביים ויודעים לעצור את הנסיונות של האשה הזו לפגוע בך בזמן, בדיוק כמו שיתכן שהיו גברים אחרים שמתפתים לה. כך או כך, היחסים בינך לבינה נשמעים מאד פגיעים. בגלל האישיות שלך, ובגלל האישיות שלה. זה משהו שרצוי לעבוד עליו, אחרת תמשיכו להיות בחרדות – היא מכך שאתה תפגע בה, ואתה מכך שהיא תרגיש שפגעת בה, לפעמים לא תדע אם אתה נוהג נכון או לא, ותחשוש מהתגובה שלה. כך שנראה שטיפול זוגי יכול להועיל לכם. אולי לא כרגע, כל עוד הדבר הזה תלוי באויר, אבל אם וכאשר הוא ייפתח, ואם הוא לא ייפתח, אז כמה זמן אחר כך, כדי לייצב אתכם לעתיד. ואני חושב שאולי יוסיף לאמון שלה אם אתה הוא זה שיציע ללכת לטיפול, כי זה יראה את הנכונות שלך והמחוייבות שלך לקשר, ובתוך זה – הנכונות שלך ללמוד איך לנהוג נכון בקשר, גם למענך וגם למענה, כדי להשיג יותר שקט נפשי זוגי.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com