הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אחלה תכונה, לא תמיד היא נכונה

ד"ר אורן חסון(16.8.2020, 13:53)

נאיבית יקרה

אני יכול להבין שרון הוא בחור מאד מוצלח, מהרבה בחינות, ושאת לגמרי רואה איתו עתיד משותף. יחד עם זה, גילית שיש בעיות בגישה שלו. העניין הוא שהן יכולות לבוא משני מקומות, ואת לא יכולה לדעת איזה מהם נכון יותר. אני חוזר על זה: את לא יכולה. היות שגם את מה שהוא אומר את צריכה לקחת בערבון מוגבל. את בקושי מכירה אותו. יתכן שהוא מנסה, בדרכו שלו, שלא לפגוע בך, או בדרכו שלו "להיות בסדר", ומוסרי, כאדם, לפי תפיסתו. ואז הוא לא יגיד לך, למשל, "תשמעי, נכון שניסיתי את הקשר איתך, אולי אפילו היה לי כיף להיות איתך במיטה, אבל אני לא באמת רוצה אותך כבת זוג - יש בינינו פערים שאני לא רואה איך אפשר לגשר עליהם, אז הכי טוב לי שניפרד עכשיו, לפני שתקשרי איתי עוד, ולפני שתיפגעי עוד יותר".

מצד שני – גם יכול להיות שהוא מאד מעוניין, אבל פוחד פחד מוות מקשר שבו הוא מעוניין, כי אם תיפרדי ממנו פעם בגלל שהוא אולי 'לא משהו' על פי תפיסתו, שאולי היא מעוותת ולא נכונה – יהיה לו מאד כואב.

את לא יכולה לדעת מה נכון יותר. גם לא תוכלי לדעת אי פעם. כל מה שאת יכולה לדעת, הוא שאף אחת מהאפשרויות הללו לא הופכת אותו לבן זוג שהוא מתאים לך. אז למרות שהוא מאד מצא חן בעינייך, כנראה שהוא לא בן זוג מתאים לך. מה שאת צריכה הוא בן זוג שאת מסוגלת להתאהב בו (שזה כנראה עבד הפעם), ושהוא מסוגל להתאהב בך (שאולי לא עבד הפעם), ושהוא יציב בקשר איתך (שבטוח לא עבד הפעם). האם את יכולה לראות כאן את הבעיה?

זה אומר לוותר על הציפיה ועל התקווה לעשות את זה איתו, ונראה לי שזה הדבר שהכי קשה לך – אבל כנראה שנכון לך יותר להמשיך הלאה, ולא לתת לקשר שהיה לך איתו לעכב אותך. וברור לי למה את לא רוצה שאגיד לך את זה, כי את לא רואה את עצמך כמי שמוותרת בקלות על משהו שהיא רוצה. שזו אחלה תכונה, אבל לא תמיד היא נכונה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com