הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

נלחמת בשתי חזיתות

אלב(17.8.2020, 23:51)

למצוא את הדרך לליבה של ביתך, בלי ועם קשר לאיבחון. האייבחון פותח כלים וידע, אבל בסוף אף אחד לא מבין אותך כמו אמא... יש שיטה שאני לא זוכרת את שמה, אולי תתקלי בה, שעובדים עם הילדים כל היום דרך משחקים והרפתקאות. נגיד מקלחת זה מפל בגונגל שצריך להכנס אליו בזהירות ואחרי חקירת האזור נגד טורפים אסור לאכול ציפס בצהריים? - חייזרים הרעילו את כל המאכלים הצהובים וצריך לחפש במקרר מה אפשר להכין שהוא לא צהוב, עד שהרעל יתפוגג בערב, ודברים מהסוג הזה. שינוי אווירה ממשימות וויכוחים אל עבר צחוקים ושטויות. וגם להכניס לחיים שלך צחוקים ושטויות. תתחילי לפרגן לעצמכם דברים נחמדים וכיפים בבית במסגרת הקציב. ארוחה "בדואית" על שמיכות בריצפה, הכנת שיקים, סדנת ציור פילים (?) מאמא ללמוד מילים באנגלית תוך כדי קיפול כביסה, ועוד כיד הדימיון הזולה. עם הבעל אפשר ארוחת חביתה רומנטית לאור נרות. לא רק לתפעל את הבית עד השינה וליפול שדודים, יותר להאט ולהנות מהמשפחה, לצחוק, לעשות דברים ביחד. בלי קשר למנוס בבנק.

הרי לא התחנת כדי שלא יהיו כלים בכיור, או בשביל תחומי עניין משותפים, או כי הוא עשיר. התחתנת (אני מניחה...) כדי להקים משפחה ולהנות ממנה, אז תתעקשי להינות מנה, אפילו שכרגע החיים מכבידים. תנסי למצוא איפה במהלך היום כן אפשר למצוא מקומות להכניס חוויות נחמדות ביחד, איך אפשר לשנות את ההילוך של הילדה מנתיב ויכוחים ושיכנועים לנתיב הכיף ושיתוף הפעולה, איפה במהלך היום את יכולה פשוט להנות מהיחד. מגיע לך הנות מהמשפחה שלך..

בקשר לבעלך - המדינה הזאת קשה לעצמאיים עוד לפני קורונה, אז עכשיו בכלל. זה לא שבעלך מתבטל, הוא גם מייצר הכנסה צנועה, הוא גם עם הילדה בבית תוך כדי. זה הזמן לשנות סוויץ, (בטח בקורונה) ולהגיד איזה ברי מזל אנחנו שיש לנו משכורת אחת סדירה מלאה, ועוד הכנסה נוספת קטנה. הרי יכולתם בקלות להיות הפוכים כמו הרבה אנישם - שאת בחצי משרה רבה כל היום עם הילדה בבית והוא מפרנס עיקרי, עדיין הייתם באותו מצב הכנסה של משכור עיקרית והכנסה נוספת קטנה. ועדיין עם תחומי עניין שונים וגישה אחרת לילדים והייתם באותו מצב - אז מה זה משנה מי המפרנס העיקרי. שכחי אותך מזה, אל תצרי על זה מתחים ואכזבות. תצרי (אצלך) תחושה של גאוות יחידה שמהמאמץ המשותף של שניכם יש אוכל וקורת גג ולדים חמודים. פחות מתחים, יותר מילים חמות ופירגונים וחיוכים. גם מבחינה מעשית מחים בבית לא מעלים את רמת ההכנסה.

בקיצור, תנסי במידת האפשר להרפות מאכזבות כעסים ומתחים וותמקדי בשביל עצמך בחיובי ובכיפי ותנסי כמה שיותר ליצור אותו בעצמך. זה אולי לא יפתור הרבה בעיות, אבל זה חינם וזה אולי יפתור כמה מהבעיות..