הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

טוב, אז איך לומר לו שזה מפריע לך?

ד"ר אורן חסון(23.8.2020, 17:09)

חופית יקרה,

את שואלת שאלה לא פשוטה. א. כי לכאורה היא פתירה - אם תגידי לו והוא יסיר את השיער מישבנו, הכל יהיה בסדר. אלא ש ב. ברגע שאת אומרת לו, נוצרת דינמיקה של אי נעימות, כי הוא עלול להיפגע, או שהוא עלול להבין משהו על אופן הראייה שלך והמשיכה שלך שלא מסתדר לו. והאופציה השלישית (ג) - שלא לומר לו כלום על זה, לא כל כך מסתדרת לך, כי את לא יכולה להשלים עם המצב הנוכחי, ולחיות איתו בשלום, שזה אומר - להגיע למצב שבו תפסיקי לחשוב על זה בכלל, וזה באמת לא יפריע לך.

ואת שואלת: איך לומר את זה מבלי לפגוע בו, כי אופציה ג' לא מתאימה לך, ואת מאד חוששת מאופציה ב'.

אז אולי זה הזמן לשאול אותך איך לך היה הכי נכון לשמוע משהו דומה. אולי לא שיער מן הישבן, נגיד, אבל 'שפם' שמפריע לו, אפילו אם את חושבת שמבחינתך זה נורמלי לגמרי, אבל לו זה בכל זאת מפריע, או אולי ריח גוף שמפריע לו ודורש ממך באופן עקבי להתקלח כמה פעמים ביום, למשל. כלומר, דורש ממך טירחה מודעת שלא נעימה לך.

מה שאני שואל הוא: נניח שזה המצב. באיזה אופן היית רוצה לשמוע את זה ממנו, כך שלא יפגע בך, או שיפגע בך הכי פחות, ושתהיי מוכנה לעשות למענו?

ברור לי שאתם לא אותו אדם, הפגיעות שלך והפגיעות שלו אינן זהות, ובכל זאת, יתכן שאם תדעי איך היית רוצה לשמוע משהו שכזה ממנו, אם את מבינה שזה מפריע לו, יתכן שהיית יודעת איך לומר לו. או לפחות, שתדעי איך לנסות ולמתן את הפגיעה, אם אפשרות ג' באמת לא אפשרית לאורך זמן.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com