הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

חוסר איזון? אולי.

ד"ר אורן חסון(25.8.2020, 23:52)

שירז יקרה,

בואי ננסה רגע לראות את זה מנקודת המבט של בן זוג שלך. הוא רואה נתינה, כי את עושה את זה. לכן, הוא מבין יש לך עניין. מצד שני, את לא מבטאת רגשות, ולא מתקרבת אליו באופן אינטימי. בצד המידע שהוא מקבל, שאת כן מעוניינת, הוא אולי חושב שאת לא האדם הכי מיני בעולם. בלשון המעטה כמובן. וגם זה מידע, מבחינתו. הוא אולי לא יודע שאת כן רוצה, אבל חרדה להתמסר לגמרי, שמא תיפגעי. מה שלכן אולי לא "טוטלי מדי" כפי שהגדרת. כך שיתכן שיותר נכון לומה הוא שבנתינה הרבה שלך חסר איזון. ואני חושב שתיארת את חוסר האיזון הזה, ו גם את הסיבות לו, בצורה מאד יפה.

האם זו הסיבה באופן ודאי לניתוק הקשר שלו? – לא בהכרח. אם הוא נתן סימנים מקדימים לצורך שלו באינטימיות קרובה יותר, ואכזבה מכך שזה לא קרה – אז אולי זה באמת המצב, אבל גם אז לא ודאי שזו הסיבה. אחרי הכל, יכולות להיות גם סיבות שאינן קשורות אליך באופן ישיר, כמו איזו מישהי מעברו שהוא מאד רצה וצצה שוב בחייו, או שדברים אחרים לא התאימו לו, כמו תחומי עניין, דעות פוליטיות, אמונות ועוד – דברים שלפעמים לוקח לצד השני לעכל, גם אם ידע אותם מלכחילה – ואפילו לפעמים דווקא כי את כן מוצאת חן בעיניו, עד שהוא מחליט שבעצם הוא לא מסתדר איתם.

אז את לא יכולה באמת לדעת. אלא שבצד זה את אומרת שאת גם פגיעה, ומתקשה להתמסר בקשר, ואולי כדאי לפתוח את זה בטיפול, כדי להתפתח למקום טוב יותר בהיבט הזה. בשביל עצמך, ובשביל הביטחון העצמי שלך – עוד לפני, או במקביל ובכל מקרה ללא קשר לקשר הבא.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com