הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

האם הוא יצור מתפתח?

ספיר 26(31.8.2020, 15:40)

אני יוצאת עם מישהו קרוב לשנה (בן 27) ואנחנו כבר בשלב מתקדם של הקשר.. אני במהותי בן אדם ששואף להתפתח רוחנית, אוהבת ללמוד ולקרוא על דברים בנושא, מתעניינת בעולם הנפש שלי, אוהבת ללכת לשיעורים, ובאופן כללי אני רואה את הקיום שלנו פה בעולם הזה כדרך להפוך להיות אנשים טובים ומפותחים ומודעים יותר... הוא לעומת זאת לפעמים מרגיש לי רחוק מזה... לפעמים כשאנחנו יחד אנחנו שורפים את הזמן על לראות טלוויזיה וסתם מעבירים את הזמן, קשה לו לשתף ברגשות שלו וזה משהו שהוא עושה לאט לאט בעידודי (זה קשר ראשון שלו). הוא אומר שלפעמים הנטיה שלי להשתפר ולהיות טובה יותר יכולה להוריד אותו והוא מרגיש שהוא רוצה ממני יותר חיזוקים חיוביים. אבל אני מרגישה שאם לא נדבר על מה צריך לשפר בעצמנו אז איך נהיה טובים יותר? אני רואה את מטר הזוגיות לפתח אחד את השניה.
לדוגמא היה איזה יום אחד שדיברנו בטלפון והוא ענה לי ממש בחוסר סבלנות אז הארתי את תשומת ליבו על חוסר הסבלנות הזו והוא אמר לי "'קבלי אותי כמו שאני, כשאני בלחץ אז אני חסר סבלנות", אני לא אהבתי את התגובה הזו.. רציתי שישמח שאני מאירה לו על תכונה שהוא יכול לעבוד עליה.
אני מרגישה שהוא מתחבר לענייני הרוח האלה כאיילו רק בשבילי, כשיש שיעור או משהו שמעניין אותי הוא אומר שבכיף ונראה אם אני רוצה אבל זה לא משהו שמגיע ממנו, זה מרגיש לי שהוא עושה את זה רק כדי שאני אהיה מרוצה ושהוא כאילו אומר לעצמו "אני צריך להיות סבלני יותר כדי שהיא תהיה שמחה" . כל העולם הזה של התפתחות רוחנית זר לו, הוא לא מכיר את זה ואני לא רוצה לכפות את זה עליו אבל חשוב לי שבן זוגי יהיה שותף לי בזה...
בסוף אחרי השיחה ההיא על הסבלנות הוא כן אמר שהוא ישתדל להיות סבלני יותר אבל זה כאילו בשבילי ולא בשבילו. הוא לא מתחבר לזה ממקום פנימי של הרצון להיות אדם מפותח יותר ומודע יותר לתכונותיו..
אני חוששת שבאיזשהו שלב של הקשר הוא ישעמם אותי, שאני ארצה לעשות עבודה פנימית וכו' וזה לא יעניין אותו, הוא יהיה בטטת כורסא שרובץ מול הטלוויזיה ונהיה רחוקים מנטאלית ואני אכיר מישהו רוחני ומתפתח באחת הסדנאות ואתאהב בו . זו סיבה מספיק טובה להיפרד?