הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

האם להתפשר?

ד"ר אורן חסון(31.8.2020, 23:31)

ספיר יקרה,

העלית דילמה לא פשוטה. יש לך בחור מצחיק, ורגיש, ומשתדל, וחמוד, אבל את מאוכזבת ממה שאין בו. סביר שאלו הם דברים שהוא לא ילמד, ולא יתעניין בהם רק כי תבקשי. יתכן שהם דברים שבאמת לעולם לא יעניינו אותו. והדילמה שלך היא: האם זה מספיק עבורך לקשר זוגי "לכל החיים"? והשאלות שתצרטכי להתמודד איתן בכנות, וביושר עם עצמך, קשורות לפחדים שלך: האם את משוכנעת שהוא יהפוך לבטטת כורסא? מה הסיכוי שזה יקרה על סמך ההכרות שלך איתו? האם הוא יהיה כזה גם כאשר יהיו לו שני ילדים קטנים ליד הכורסא? האם הפחד שלך, שהפער ביניכם יילך ויגדל, הוא פחד מוצדק?
לי את תשובות עבורך. אני לא מכיר אותו. אני גם לא מכיר את הפחדים והחרדות שלך, ואם וכמה יש לך מהם. כל מה שאני יכול לומר הוא שהשאלה שלך, של איך להתמודד עם המצב שבו בן הזוג שלך חמוד ונפלא אבל לא מספיק טוב, היא שאלה די נפוצה בגירסה הזו או בגירסה אחרת.

יתכן שהליכה משותפת לטיפול תוכל לעזור לך להאיר בעיניו דברים באופן משמעותי יותר, ואולי גם תבהיר ותעזור לך איך והיכן לחזק אותו, ואיך והיכן להניח לו כדי שיתחזק בעניינים אחרים.

ראי בבקשה את המאמר שלי על טיפול לזוגות צעירים.

התשובה שלו "כשאני בלחץ אני חסר סבלנות" היא נכונה, אגב, למרבית האנשים. זה לא אומר שלא רצוי לשפר ולשלוט בזה, והעובדה שהוא אמר לך שישתדל, היא מאד חיובית. זה לא אומר שהוא תמיד יצליח. אם תלחצי עליו הרבה בעניין הזה, הגיוני שמתישהו יהדוף אותך. זה אומר שיש דרכים אחרות לטפל בזה, אם צריך, או אולי עדיף להניח אם זה נדיר, ולא נורא, וכשהוא מוכן לדבר על זה. זה שהוא רואה בזה צורך שלך יותר משלו, אומר בעיקר שהוא לא מרגיש שזה מנהל אותו, אלא קורה מדי פעם, לא נעים לו מדי פעם, אבל לא כזה שמצדיק החלטה לשנות "בעיה". ואם הוא מכיר בזה שלך זה מפריע, אז ההחלטה שלו להשתדל בשבילך היא החלטה בכיוון הנכון, ולכן גם אם היא לא בעוצמה שהיית רוצה, גם זה משהו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com