הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

פורנו, אתלטיקה ורגישות

ד"ר אורן חסון(13.9.2020, 1:11)

ש יקרה,

אני מבין שהאקס שלך העמיד בפני עצמו את הפורנו ככלי מדידה, כדי למדוד אותך, ואולי גם את עצמו – ולנסות להתאים את הפעילות האינטימית שלכם ל"סטנדרטים האתלטיים" ששם. ואיכשהו, אף אחד לא מצפה מאיתנו שנהיה אתלטיים כמו הספורטאים באולימפיאדה. אולי משום ששם אומרים לנו שהם הכי הכי, ואף אחד לא מצפה את זה מאיתנו, אבל כן את הסקט שבפורנו.

צפיה בסרטים עושה לנו משהו, כי היא יוצרת סטנדרטים שלכאורה הם קיימים ואמיתיים. כמו למשל, שרבים מאיתנו מנסים להתאים את עצמם ואת בני זוגם לסרטים הרומנטיים של הוליווד, ומצפים שזה יתאים, וגם זה לפעמים בעיה (אם כי הוליווד למדה שהחיים גם מלאי קשיים...) – פרט להבדל אחד ברור, שהסרטים הרומנטיים פונים לצד הרגשי, וסרטי הפורנו פונים לצד הטכני, וכמו שאת אומרת – גם לצד האתלטי, מבלי לומר לאף אחד ש א. יתכן מאד שהם יותר "אתלטיים" מהממוצע גם אם לא "הכי הכי" כמו באולימפיאדה, ב. זה סרט, וסרטים נתונים לעריכה, ובעיקר – ג. יש עוד מישהו בצד השני, שמצפה לא רק לאתלטיקה, אלא גם, ואולי בעיקר לחיבור רגשי, ואולי לעונג, וכל אחד מתענג בדרכו – מה שדורש התחשבות, קשב והבנה.

אבל לא כל הגברים מחפשים בזה מודל לביצועים. גברים שכן, לפי הפורנו שראו, הם בדרך כלל גם גברים שיש להם קושי רגשי. בהחלט יתכן שפורנו מגיל צעיר עשה להם את זה, אבל גברים רגישים יותר, ויש כאלה, יראו את בת הזוג שלהם כאדם, ולא כבובת מין. כך שלא כל גבר שמסתכל בפורנו, בהכרח מושפע בדרך הזו, אבל בהחלט נכון שהפורנו יכול ליצור נטייה להשוואה.

אני מאחל לך שהגבר שתמצאי יידע להיות רגיש אליך, ויראה אותך קודם כל כאדם וכאשה, ויהיה קשוב ומתחשב. אלא שבהחלט יתכן שהצורך המיני שלו יהיה חזק משלך (כי זה בערך כמו לומר שגברים גבוהים מנשים – סטטיסטית זה יהיה נכון), והוא ישתמש בפורנו, אבל כפורקן בלבד. כך שיתכן מצב שבו תצטרכי להתמודד עם השאלה, ואולי עם הצורך בתשובה – איך הוא יתמודד עם הצורך הזה להשיג פורקן?

מן הסתם, אולי אחת התשובות לזה היא: רגע, הרי פורנו הוא תופעה חדשה. יחסית... כי לפני מאה שנה לא היו סרטי פורנו (טוב, אולי אז הם התחילו), וגברים בכל זאת מצאו דרכים אחרות לפורקן מיני. אז אולי יש פתרונות אחרים, ותוכלי לדבר איתו על אופציות אחרות. אם תרצי. או להניח לזה, אם תביני שזה לא משפיע עליו כמו שזה השפיע על האקס שלך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com