הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

טיפול בגלים...

ד"ר אורן חסון(15.9.2020, 11:52)

דקלה יקרה,

אתם חיים בשיווי משקל לא פשוט, כי יש מתחתיו הרבה דינמיקה. כמו לחיות, מבחינה רגשית, בסירה על ים כאשר מתחת הרבה זרמים חזקים, ואת דואגת לכך שהזרמים שלך יבלמו את הזרמים שלו, אבל מבלי שההתנגשות הזו בין הזרמים שלכם תיצור גלים חזקים מדי שיהפכו את הסירה.

אני חושב שאת עושה את הדבר הנכון, אבל כפי שאני מבין אותך – זה מעייף. את עושה את זה כבר זמן רב, ולא בטוחה שיהיה לך את הכוח להתמיד בזה לאורך זמן. האם זו רק עייפות רגעית?

אני חושב שיהיה לכם קל יותר עם עזרה מקצועית (טיפול זוגי), אבל אני מסייג את זה. על פי הדינמיקה ביניכם שאת מתארת, גם טיפול זוגי ייצור גלים, לפחות בשלב הראשון, או במילים אחרות, ישנה במשהו את שיווי המשקל העדין שיש לכם בין הזרמים שלך לזרמים שלו, מה שעלול בהתחלה ליצור גלים סוערים יותר. אבל המטרה היא לשמור על שיווי משקל יציב מספיק בשלב הזה, כדי שהזרמים שלו יוכלו להיות מתונים יותר, ולכן גם הצורך שלך ביצירת הזרמים שלך יהיה קטן יותר, ולכן שיווי המשקל יהיה יציב יותר עם פחות סכנות של יצירת גלים מסוכנים. זה בערך התהליך... J
מסובך, אני יודע. חשבי טוב על זה. בכל מקרה, חשוב שהמטפל או המטפלת שלכם יידעו, באישיות ובניסיון שלהם, לבלום את הגלים של שלבי הטיפול הראשוניים ולא לתת להם להתפרץ ללא שליטה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com