הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

יש דרכים, כי את לא לבד

ד"ר אורן חסון(17.9.2020, 17:03)

נועם יקרה,

הנה שוב, צץ הקונפליקט בין מה שאת יודעת שנכון לך או, במקרה הזה, של מה שאת יודעת שממש לא נכון לך, לבין העולם הרגשי, שמתעתע כל כך.

את יודעת בשכל שזה לא קשר בריא. האיש בלתי צפוי, מטיס אותך בין הירח לתהומות של השפלה וייאוש, ובלי כל מושג איך להתחשב במה שאת מרגישה. הוא עסוק בעצמו, ומוציא, ולפעמים מקיא את כל מה שהוא מרגיש מבלי להתייחס למה שאת מרגישה, או להתחשב במצוקות שלך, ואולי אפילו תוך ניצול של התחושות שלך. ציני-פסיכופתי, או כי הוא מרוכז ברגשות שלו, אני לא יכול לדעת, אבל התוצאה היא אותה התוצאה. ואת יודעת את זה.

הבאת הבגדים אליו היא תקשורת. ודווקא תקשורת שתקרב אותך אליו ותתן לו שליטה עליך, כי את מראה בזה שאיכפת לך מה הוא חושב. אם את לא רוצה אותם – זרקי אותם לפח. אבל לא, את רוצה שהוא יידע שדחית את מתנותיו. והוא יבין את זה היטב. כי את נותנת לו בזה פתח לדבר איתך. את לא רוצה מזכרות ממנו בבית? – אחלה. אין סיבה ליצור בגלל זה, או בגלל הכעס או הפגיעות שלך תקשורת איתו. זרקי הכל לפח, ואל תגידי לו כלום. אחרת, את לא באמת מתנתקת ממנו.

נכנסת איתו למסלול חולני וכואב. חולני במובן שקשה להחלים ממנו, בגלל התנודות העצומות בין תקוות, ואולי אפילו אושר רגעי, לבין השפלה. מאד קשה לצאת מהמסלול הזה. אם את צריכה ללכת לטיפול כדי להתחזק, עשי זאת, רק אל תישארי שם. ככל שתקדימי להתנתק (להתנתק, לגמרי, גם מבלי לענות לפניות 'כואבות' או 'מאשימות', או אפילו 'אוהבות' – שהן סידרת פניות טיפוסית ומניפולטיבית ביחסים שכאלה), כך ההחלמה שלך תהיה קצרה יותר.

ואם קלעתי, זה לא בגלל שאני מכיר אותך ואותו, אלא משם שזו מערכת יחסים קשה ומוכרת. הוא לא היחיד שכך, ואת לא היחידה שמגיבה לכך. מכאן, שיש דרכים גם לטפל בזה ולצאת מזה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com