הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מבלי להרוס הכל בדרך

ד"ר אורן חסון(20.9.2020, 18:35)

דינדין יקרה,

הפגיעה, ובעקבותיה הכעס, לא נותנים לך מנוחה. אני מבין מהיכן זה מגיע, כי אם לא תילחמי, ואם תהיי במקום שבו יש סיכוי לפגיעה בעתיד – את מרגישה וחושבת שלא תתמודדי עם זה. מכאן הכעס. כמובן גם המחשבה על זה שהוא קודם מלכד אותך בדירה, ורק אחרי זה סיפר לך, ולכאורה שלל ממך את זכות הבחירה. אני חושב שזכות הבחירה נשללה ממך עוד קודם, מעצם העובדה שפרט לזה הוא באמת בן זוג טוב ושהתאהבת בו, בלי קשר למעבר למגורים משותפים (ושאולי את חושבת לעצמך שהלוואי והיה בן זוג רע ולא ראוי, שהיה קל יותר לעזוב אותו), אבל בכל מקרה – מכאן הקושי לסלוח, או לוותר ולהמשיך הלאה. והכעס לא מאפשר לך להרגיש אהבה, כי זה מה שכעס עושה. בעיקר כאשר הוא יוצא משליטה.

אבל מצד שני – את גם לא הולכת. את מהססת. כי את לא רוצה להפסיד את הטוב שהיה לך או שחשבת שיש לך קודם. ואולי בצדק, רק שקשה לך עם זה. לכן כתבתי לך בסיום התשובה הראשונה שלי אליך: אם קשה לך, אולי תבקשי לך עזרה מקצועית בטיפול, כי חבל יהיה לוותר עליו.

ואני אומר את זה ביתר תוקף, לאחר שכתבת: היה לי גם חלום על זה שאומר לי שהתנשק עם 2 בחורות אחרות ומתייחס לזה כאילו זה כלום. לא יודעת כ"כ מה לעשות כבר... ומה אני רוצה

הכעס והחרדה עלולים לסחוף אותך אל סיבות ונימוקים וחששות שאינם מציאותיים. את חייבת לעצור את זה, וטיפול יעזור לך. זה לא אומר שבגלל זה את מוותרת על הכעס שלך, או על הצרכים שלך, אבל הם חייבים להיות בשליטה, כי אחרת תעשי את מה שחרדות עושות – לנהל אותך, ולאבד את מה שיכול להיות לך טוב. פחד מסכנות ומסיכונים זה טוב ובריא. חרדה תיקח אותך רחוק מדי. צריך ללמוד את הגבול בין פחד לחרדה, ובין כעס לאסרטיביות (היכולת והידע לעמוד על שלך, מבלי להרוס הכל בדרך).

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com