הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

החיים המציאות

ד"ר אורן חסון(20.9.2020, 18:36)

נועם יקרה,

את שואלת אם זה היה 'אמיתי'. מה שקשה להבנה, באמת קשה, הוא להבין שהאמיתי שלך והאמיתי שלו הם אחרים לגמרי. את חווית את החוויות הטובות איתו כאמיתיות לפי אמת המידה שלך. משהו שיש לו בסיס רגשי יציב, לאורך זמן. זה, אצלך, נחשב 'אמיתי'. לא רק אצלך, אלא בנורמה החברתית. הוא לא שם, נועם. חוסר היציבות הרגשית שלו הוא מצב קיים, והוא חי עם זה שרגש אחד מתחלף זמן קצר לאחר מכן באחר. זו האמת שלו.: כשאין משהו יציב בחיים, אז לך עם כל מה שיש לך על אותו דבר שאתה מרגיש עכשיו, שלפעמים זה המון אהבה ונתינה אינסופית, שתיתן לך את התחושה שאתה שולט לגמרי באושר שלך ושל בת הזוג שלך (שזה משהו שאולי אינו חשוב כשלעצמו, בשבילו, אבל נותן לו את האשליה שהוא בשליטה), אבל גם מתוך הידיעה – שאותה הוא לא מעביר אליך, אבל אצלו היא מצב נתון – שמתישהו זה יתחלף, ויגיע לאכזבה כי משהו לא הסתדר כמו שהוא רצה, להידרדרות מהירה לייאוש, ולכעס, מקומות שבהם הדרך היחידה להגיע לשליטה מחודשת, על פי הרגשתו, היא השפלה וכוחנות, מבלי להתחשב ברגשות שלך. כי באותו רגע, מבחינתו, זה לא מעניין. את מצפה שהוא ברגשותיו, בתחושותיו ובמעשיו יהיה נורמטיבי כמוך, אבל הוא לא.

לכן נכון, העובדה שהוא לכאורה 'מסתדר' מהר יותר מרגישה רע, ומרגישה לא הוגנת. אבל איך אומרים באנגלית? – Look at the bright side!

הוא נשאר עם עצמו, והוא צריך לחיות בצד האישיות הבעיתיות שלו את כל חייו. זה נראה לכאורה קל, אבל תקני אותי אם אני טועה – את לא היית מתחלפת איתו בזה. את נשארת איתך, עם עצמך, שזה אדם הרבה יותר טוב. בטווח הרחוק, אין ספק שהרבה יותר טוב לך איתך מאשר לו איתו.

ואנא, בבקשה, קראי שוב ושוב את תגובתי הראשונה. גם את שתי הפסקות האחרונות, שעוסקות יותר בשאלה – אז מה הלאה?

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com