הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מימוש הצרכים שלך בקשר

ד"ר אורן חסון(20.9.2020, 18:37)

אנונימית-ה יקרה,

אתם גרים ביחד, ואתם עומדים עוד מעט להתחתן. את שואלת שאלות שהן אולי קצת מאוחרות מדי. הרי יש שתי אפשרויות פשוטות, לכאורה. האחת – שתשכנעי אותו להפסיק עם זה כי זה מפריע לך, והשניה – שלא תצליחי לשכנע אותו להפסיק עם זה, כי יותר חשוב לו להמשיך עם התקשורת הוירטואלית שלו, המינית והלא מינית, עם נשים אחרות.

בואי ונצא לרגע מתוך הנחה שלא תצליחי. ולו רק כי זו הנחה מעשית יותר – הוא לא מאפשר לך לעצור את זה, ועושה את מה שהוא רוצה, למרות שהוא יודע (יודע, כי אמרת לו!) שזה פוגע בך וכואב לך, ואולי אפילו משפיל אותך וגורם לך לחוסר ביטחון.

אני חושב שהדבר הראשון שאת לומדת מזה הוא שהוא לא מעריך מספיק את הצורך שלך, ו/או שהוא לא מעריך מספיק את דעתך. לא כתבת על הדברים הטובים שביניכם, אבל ברור שהוא מרגיש את הצורך להתנהל כפי שהוא רוצה, מבלי לתת לך את האפשרות להשפיע על מעשיו. האם זה יהיה רק בעניין הזה? העלית כאן רק את מה שבאופן גורף וברור אינו צודק ואינו 'נורמטיבי', אבל אני מחוייב לשאול: האם זה קיים כבר עכשיו גם בנושאים אחרים, שאת מרגישה בהם פחות בטוחה לטעון בהם או להראות בהם את הצדק שלך?
לכן, בהנחה שהאפשרות השניה היא הנכונה, ושלא תצליחי להשפיע עליו רגשית, או שאם כן – אז הוא יישאר טעון וכועס עליך לשנים, השאלה היא האם ואיך את יכולה לחיות עם זה?

אם התשובה היא שזה יאכל אותך, ושתהיי פגועה, מדוכאת, ממורמרת, כועסת, לכי לטיפול. עדיף, אם תצליחי לשכנע אותו, שתלכו לטיפול זוגי. אבל אם הוא לא יסכים, וככה זה נראה לי כרגע, אז לכי לבדך, כי חשוב שתקבלי פרספקטיבה נכונה, וגם כלים להתמודד במימוש הצרכים שלך בקשר זוגי.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com