הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הפחד להישאר לבד

מיכאלה(24.9.2020, 16:49)

שלום ד"ר חסון

שמי הבדוי הוא מיכאלה. מטעמי שמירה על הפרטיות אכתוב שאני בסוף שנות השלושים. אני גרה בארה"ב, בעיר שנחשבת למקום קר ומנוכר.

בתור ילדה צעירה אני זוכרת שלא היו לי בעיות חברתיות, אבל בנקודה מסוימת בגילאי בית הספר היסודי קרו לי כל מיני דברים ומאז לא הולך לי חברתית. יש לי מעט חברים, ומאוד קשה לי ליצור חברויות חדשות ולתחזק אותן.לדעתי זה גם השליך על חיי האהבה שלי, שהיו קשים מההתחלה. זה אף פעם לא זרם, היה לי מאוד קשה להתאהב, גם בחורים לא בדיוק התחילו איתי ברחוב יותר מדי.

ובכל זאת, למרות הקושי להכיר והצורך להסתמך על אתרי היכרויות, הצלחתי להכיר בחור (על פניו מאוד מוצלח), להתחתן ולהקים משפחה.

חיי הנישואין שלי היו מאוד קשים, רצופים בריבים, צעקות והשפלות עד שלא יכולתי יותר. לצערי גם לא ניסינו טיפול זוגי ברצינות. נשארתי נשואה בגלל עניינים טכניים ובגלל הפחד להישאר לבד. לעיתים היו גם רגעים יפים.

אבל לפני כמה שנים לא יכולתי יותר. הרגשתי שאני מבזבזת את מיטב שנותי ומסכנת את היכולת למצוא קשר חדש.

גם אחרי הגירושין בעלי לשעבר ואני המשכנו לנסות לשקם את הקשר, וזה לא היה שונה מהותית. מדי פעם בהפסקות יצאנו לדייטים עם אחרים, אך אצל שנינו זה לא הוביל ליותר מדי, הרבה גם בגלל הנוכחות של האחר בחייו.

עכשיו אנחנו כבר לא ביחד. אני מרגישה ששוב מאוד קשה לי למצוא, וכמובן הקורונה והעבודה מהבית מחבלים במאמץ. אני חושבת שאני נראית לא רע, אני משקיעה בזה המון, ואני חושבת שגם מבחינת אישיות ואופי יש לי מה להציע. ובכל זאת, מרחף ברקע הפחד שאשאר לבד. כל אחד מכיר כמה נשים מבוגרות בודדות (רווקות\גרושות). כמה רווקים מבוגרים אני מכירה?

אני גם יודעת שזה לא אמור לעניין אותי, אבל זה כן: אני חושבת שהסיכויים של בעלי לשעבר למצוא קשר טובים משלי , גם בגלל נסיבות אוניברסליות וגם בגלל נסיבות ספציפיות. איך ארגיש אם וכאשר הוא יהיה בקשר רציני ואול אף יקים משפחה חדשה, במיוחד אם אני אהיה תקועה מאחור?