הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

סובבים סביב מי שחשוב, את

ד"ר אורן חסון(24.9.2020, 19:45)

קארין יקרה,

את מגיעה עם כמה הנחות, שאת לא יודעת מה האמת באף אחת מהן. הן מגיעות מתוך המצוקה שלך, לא בהכרח מתוך מה שנכון או לא נכון. למשל:

  1. שהוא התגבר עליך. – אולי כן, ואולי לא, את לא יכולה לדעת. את רק יודעת שאת לא רואה סימנים למשהו אחר, אבל זה לא אומר שאין לו דכאונות שהוא מצליח להחביא היטב. ואת גם לא יודעת – כי יתכן שהוא מתקשה למצוא מישהי אחרת, או לפחות ליצור עם מישהי קשר בריא. אולי בגלל הקשר איתך, ואולי בכלל בגלל הקשיים שיש לו משל עצמו.
  2. שהכל זוהר אצלו. – היות שאני מניח שאת לא עוקבת אחריו מאד צמוד, ואולי רק דרך רשתות חבריות, את לא באמת יודעת שהכל זוהר. קיימת האפשרות שיש לו קשיים שאת לא יודעת עליהם, ושהוא מצליח לשמור עליהם בינו לבינו, או בינו לבין חבר קרוב או בני משפחתו.
  3. שחייו סובבים סביבך – ואז הוא לא שואל עליך את החברים שלך בכוונה, כדי שאת תראי שהכל ורוד אצלו. את לא יודעת את זה, את רק משערת. יתכן שהוא חשב שהם מעניינים מספיק כדי ליצור קשר, למרות שאמר את מה שאמר לך פעם, אולי כי אמר לך אז את מה שאת רצית בזמנו לשמוע, והוא היה מוכן לזרום איתך בזה, ויתכן שבהמשך חשב אחרת, ואולי גם חשב בהמשך שהוא כבר לא מחוייב לך יותר, לאחר שחלף זמן. זה לא חייב להיות קשור אליך. ואם זה כן – אז אולי זה אומר שאולי לא הכל זוהר אצלו, ושהוא לא התגבר עליך. אי אפשר שגם חייו עדיין סובבים סביבך, ושגם התגבר עליך. משהו שם לא מסתדר עם שתי המסקנות שלך יחדיו.

מה שאת כן יודעת זה שהוא לא רוצה קשר איתך, כי את ניסית וכי הוא סירב. זה יכול להיות דווקא מתוך כאב, ואולי אפילו מתוך הבנה שהוא מאד אוהב אותך, אבל שהקשר איתך פוגע בו, ולא מתאים לו (או להפך: פוגע בך, ולא מתאים לך), ולכן עדיף לשניכם להפסיק את הקשר לחלוטין, כדי שהפרידה תהיה אפשרית ועם פחות נזקים. את לא יכולה באמת לדעת אם זה כך או לא. זה יכול גם להיות כי הוא החליט שהוא רוצה להמשיך הלאה, ולכן מתעניין בך פחות באופן מעשי, כדי שיוכל ליצור את הנתק הזה.

אבל מכל זה עולה משהו חשוב אחר, שהוא כנראה לא רוצה בחידוש הקשר איתך. בגלל שאת כן, נוצר אצלך מצב שהחיים שלך סובבים סביבו. אולי לא לגמרי, אבל מספיק כדי שזה יעסיק אותך יותר ממה שרצוי לך. אני חושב שלו היית מוצאת מישהו ומתאהבת בו, לפני חודשיים או שלושה, היית במקום אחר לגמרי, והיית מתגברת עליו, רואה את הקשר איתו כמשהו ללמוד ממנו, וממשיכה בחייך הלאה. כשזה לא קורה, וכשאת מאבדת ביטחון בכך שתהיה לך זוגיות בקרוב, את עושה השוואות. ואני רוצה להבטיח לך שתהיה לך זוגיות אחרת. זה יהיה קל יותר אם תצליחי לפנות את המחשבות שלך עליו לדברים אחרים שמרתקים אותך, מעניינים, ומרגשים אותך – בין אם זה חברים ומשפחה, או אתגרים מקצועיים, או דברים אחרים. משהו בך לא מאפשר לך את כל אלה, לפחות לא במידה הראויה. זה לא קשור אליו, זה קשור אליך. אם הוא לא רוצה איתך קשר, אז לא מגיע לו שחייך יהיו סובבים סביבו, וזה בודאי לא מועיל לך. חפשי דרכים לשוב ולסובב את חייך סביבך. לא כתבת בת כמה את, אבל אם את מתקשה לעשות את כל אלה באמצעים שיש לך, כולל חברים/חברות ובני משפחה, אולי חשוב שתקבלי עזרה מקצועית.


בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com