הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הקושי להתחיל מחדש, ועוד בחו"ל, ולבד

ד"ר אורן חסון(25.9.2020, 14:37)

מיכאלה יקרה,

בינינו, בהשוואה לישראל ולישראלים, כמעט כל מקום בארצות הברית נחשב למקום קר ומנוכר, אבל נכון, יש דרגות שונות של חום אנושי גם בקנה המידה האמריקאי. חייתי מספר שנים בארצות הברית, בצפון הקר ובדרום החם, יש לי בן שחי שם היום עם משפחה משלו, ואני די מכיר את התנאים.

את מדברת על בסיס אישי, של קושי להיות בעצמך חמה ופתוחה מספיק כדי ליצור בקלות קשרים חברתיים וחיבורים אנושיים וסביבה תומכת, ואם בארץ זה יכול לקרות באופן ספונטני, כי זה אולי יהיה יותר בקלות דרך יוזמה של אחרים, הרי שם, במקום שבו את גרה, את לא יכולה לסמוך על זה.

וכתבת נכון – תקופת הקורונה מרחיקה אנשים עוד יותר, אנשים זהירים יותר במגע, וכל זה מקשה עוד יותר על האפשרות הן של מציאת בן זוג, והן של יצירת מעגל חברתי מעניין, ו/או תומך.

אני חושב שאת גם צודקת בפיסקה האחרונה שלך, שבאמת לא צריך לעניין אותך מה קורה עם הגרוש שלך, אלא בעיקר מה קורה איתך, אבל באופן טבעי קשה שלא לעשות את ההשוואות לאחר פרידה, ולו רק כי אם הוא כן יצליח להיות במקום שבו את לא מצליחה, בעיקר אבל לא רק בעניין הזוגיות, אז סביר שתרגישי עוד יותר שנכשלת, ושזו את, ולא הוא ועוד כל מיני מחשבות לא טובות, ופעמים רבות גם לא מדוייקות או שגויות כגון אלו.

קל לי לומר לך שהדבר הנכון הוא לדאוג לעצמך עכשיו. קודם כל, כי זה הדבר הנכון, ושנית, כי קל לומר את זה, הרבה יותר קשה להדריך אותך באופן מיידי וחד פעמי.

אני טיפלתי ועדיין מטפל בלא מעט ישראלים במקומות שונים בחו"ל, כולל כמובן ארצות הברית. ראי בבקשה את הדף שלי: ייעוץ וטיפול זוגי ואישי לישראלים בחו"ל, וכן את "ייעוץ זוגי טיפול פסיכולוגי מהבית", שהפך כמובן להיות יותר משמעותי ומקובל בימי הקורונה, ואם תרגישי שאני יכול לעזור לך, צרי איתי קשר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com