הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

משווה את עצמי לבחורה אחרת

טלי(25.9.2020, 19:34)

שלום ד''ר אורן

אני יוצאת מזה חמישה חודשים עם בחור מקסים. האמת שהולך באמת טוב ונפלא אבל יש משהו שמאוד מטריד אותי.

אותו בחור היה מאורס לבחורה אחרת ובעצם אני והוא התחלנו לצאת חצי שנה לאחר ששניהם נפרדו (היא נפרדה מהם ובכך החתונה והכל בוטל)

בתחילת הקשר שלנו, מיוזמתו, הוא סיפר לי על כך שהיה מאורס וסיפר סיפורים לפרטי פרטים, שבוא נגיד, לא כל כך רציתי לשמוע.

אני יודעת המון דברים על הקשר שלהם, יודעת כמה זמן יצאו, אחרי כמה זמן הציע לה נישואין, יודעת על האהבה הגדולה שהייתה, על איך היא נראית (יצא שראיתי תמונה שלה), על מה היא עשתה בחיים, מה עשתה בזמנה הפנוי, ועד לדברים אינטימיים כמו אחרי כמה זמן שכבו, אחרי כמה זמן עברו לגור יחד, היכן הייתה הצעת הנישואין ועוד.> כל זה מהסיפורים שכל כמה זמן יצא לו לשתף ולספר. ואני הקשבתי והאזנתי, חשבתי שזה לא יפריע לי, אבל אני מגלה שכן.

אני מוצאת את עצמי משווה את עצמי לבחורה שאני לא מכירה. הוא אמר לי שבגלל שחווה טראומה גדולה, קשה לו עדיין להפתח, ולאט לאט אני נכנסת לליבו, אך בגלל שאני יודעת שהייתה לו אהבה כל כך גדולה, אני מוצאת את עצמי משווה. ממש משווה ביני לבינה, חושבת אחרי כמה זמן הם גרו יחד, אחרי כמה זמן הוא אהב אותה, כשלמעשה דברים אלו עוד לא קרו אצלנו וזה גורם לי למעין מתח.

חייבת לציין ששיתפתי אותו בנושא לפני כמה זמן, הוא מאוד הרגיע אותי ורק אמר כמה אני הרבה יותר טובה, בן אדם יותר טוב, כמה הוא שמח שאיתי, כמה טוב לו איתי, וכמה זה לא היה אמיתי איתה כי בשניה אחת היא נפרדה .
באמת הולך לנו דיי טוב, הוא קשוב,רגיש, מכיל, ואני מרגישה שהוא אוהב אותי, גם אם לא אומר.

בכל אופן, שיתפתי אותו שקשה לי לדעת פרטים אלו, ושאני עלולה לקנא, הוא הצטער מאוד והבטיח שלא ישתף עוד, ואכן מאז השיחה הוא לא מספר, אבל, אני כבר יודעת יותר מדיי. מאוד קשה לי עם כמות המידע שאני יודעת על אותה בחורה, אני מוצאת את עצמי משווה את עצמי למישהי שאני בכלל לא מכירה.

אני אוהבת את עצמי, יש לי המון מה להציע ובכל זאת, מרוב הסיפורים ובמיוחד בגלל שאני יודעת כמה קשה הוא חווה את הפרידה, אז אני חושבת על כך לעתים תכופות ומרגישה בגלל כך חוסר בטחון. בגלל שהיה נשמע שמדובר באהבה כל כך גדולה, יש לי מעין פחד שאצלנו זה לא יקרה.

אציין שהייתי במערכות יחסים ארכות, בהן כן יצא לי לשתף על האקסים וגם לשמוע על אקסיות, אבל לא ברמת התיאור שהוא פירט, כך שה'קנאה' הזו באמת חדשה לי.

ומעבר לכך שסיפרו לי ושאני שיתפתי מעט על אקסים וסיבת פרידה, פה זה נגמר, ולכן לעולם לא השוותי את עצמי למישהי בעבר. זה חדש לי.

אשמח לעצות...