הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מרגישה שטחית.

נועה(27.9.2020, 2:07)

בת 27, אני יוצאת עם מישהו בן 29 כבר חצי שנה, הוא בן אדם טוב מאוד, אנחנו מאוד נהנים יחד ורואים עתיד משותף, יש לו תכונות מאוד טובות שחיפשתי, שלא היו בבני זוג קודמים שלי כמו חום, נחמדות, אדיבות, משפחתי מאוד, אכפתיות ועוד.

אני שמה לב שאנחנו לפעמים רבים על שטויות ובמקום להחליק ולהתקדם הוא אוהב להתקע על דברים. בנוסף חשבתי שהוא דיי רגוע אבל שמה לב שהוא נוטה להתעצבן בקלות ואני מוצאת את עצמי מחפשת דרכים לא לעצבן, לדוגמא, אני בחורה שלפעמים נוטה להיות מעופפת... ככה שיודעת שאם נופל או נשפך לי משהו הוא מתעצבן, יכול גם לצעוק ולהרים טונים. אז מאוד משתדלת שזה לא יקרה אבל אני רוצה להיות טבעית. אני אישית נאטמת שמתעצבנים עלי, כועסים וצועקים ולכן מידת העצבים שלו מלחיצה אותי מעט. שוחחנו על כך ואמר שיקח לתשומת ליבו.

מה שמפריע לי בסיפור שלנו זה שהוא בחור שנראה מאוד טוב. אני חושבת שיותר מדיי טוב וללא ספק הבחור הכי חתיך שיצאתי איתו. אני יודעת שאני יוצאת שטחית כרגע אבל מרוב שהוא בעיני יפה ונראה טוב חיצונית זה מאוד מבלבל אותי.
לא החשבתי את עצמי לשטחית עד לעכשיו, אני אישית נראית טוב ויש לי המון מה להציע, מלומדת וכו, והיו לי מערכות יחסים ארוכות עם בחורים שלא היו בול הטעם שלי אבל כן נמשכתי כי מאוד היה חשוב לי האופי. פה, מרוב שהוא אדם טוב ומרוב שאני נמשכת, אני מתבלבלת. כשטוב לי איתו, אני אומרת לעצמי איזה כיף שטוב לנו ונחמד ואנחנו רואים את עצמנו מתקדמים, אבל יחד עם זאת, תמיד קופץ לי לראש של "איזה כיף שהוא כזה חתיך".

אני מפחדת שזה שאני מסתכלת על החיצוניות, על כך שיש מצב שאני ממשיכה איתו בעיקר בגלל חיצוניות? מפחדת שזה יבלבל אותי, היות ואני תוהה אם הוא לא היה נראה כמו שהוא נראה, אם הייתי יוצאת איתו. המחשבה הזו גם מבלבלת אותי, כי אני חושבת שזה חובה להמשך לבן אדם, ושאם הוא היה מאוד לא לטעמי אך עם תכונות טובות, גם לא הייתי יוצאת איתו, הרי אני לא נמשכת. עצם זה שאני מודה שלא הייתי יוצאת איתו אם היה נראה לא טוב, גם מרתיע אותי. עד כדי כך אני שטחית? ואם חס וחלילה יקרה לו משהו פיזית, אעזוב אותו? ברור שלא
וכמובן שלא הייתי רוצה שמישהו יעזוב אותי אם חס וחלילה היה קורה לי משהו ולא הייתי נראית כפי שאני נראית.

מרגישה מעט מבולבלת.