הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הביולוגיה שלך ואת

ד"ר אורן חסון(27.9.2020, 18:06)

נועה יקרה,

את אומרת לי שהוא מאד חתיך, ושלכן את מוכנה לקבל חוסר שלמות בהיבטים אחרים שלו. זה היה אולי אותו הדבר לו הוא היה מאד עשיר. או מאד חכם. או מאד רגיש אליך.

כל אחד מאלו הוא מימד אחד בצרכים שלנו, ואולי נרגיש הכי טוב בבחירה שלנו אם כולם 'יסתדרו לנו' בשורה אחת וברורה, שיוצרת את הבחירה האולטימטיבית שלו כבן זוג. אבל איכשהו, בסולם הערכים שלנו, חכם ואוהב נמצאים במקום גבוה יותר. אולי כי אם זה כך, זה אומר שאנחנו בעלי ערכים משמעותיים, ואנחנו עצמנו 'יוצאים טוב', ובהתאם לחינוך שקיבלנו. אבל לא כולם קיבלו חינוך כזה. חלק מאיתנו קיבלו חינוך שאומר שכדאי להתחתן עם 'משפחה טובה', או עם כסף, כי זה מסדר את החיים. אבל זה צורך וזה צורך. בן זוג חתיך, בדיוק כמו 'אשה יפה', יתנו לנו, בהסתברות לפחות, ילדים יפים. אז אולי זה לא רק למענך. שנית, בן זוג חתיך נותן לך הערכה של הסביבה – ש'הצלחת', ולכן זה כנראה סימן שיש בך יותר מנראה ממבט ראשון. אלו היתרונות של בן זוג חתיך, שלא לדבר על כך שבחיים אנשים יפים 'מצליחים' יותר. סטטיסטית. כריזמטיים יותר. סטטיסטית.

אז את 'שטחית', לכאורה, לא בגלל נמשכת למימד אחד בלבד, אלא את משום שאת נמשכת למימד המיוחד הזה. מראה חיצוני. כי לכאורה יפים ויפות מתחברים, אבל לא בהכרח חכמות עם יפים. והיופי שלך, לכאורה לפחות, הוא דבר שטחי. החוכמה לא.

האם זה בסדר ולגיטימי לתת ל'ביולוגיה' שלך 'לנצח' (זו שמאפשרת למימדים שאינם קשורים לחוכמה ואינטליגנציה)? האם צריך שהבסיס הקוגנטיבי שלך ינצח? או אולי הכי נכון, והכי בריא, זה שילוב של כל אלה?

ואולי, אם את מרגישה שזה לא שילוב נכון, אולי את באמת צריכה לחפש משהו אחר. אבל רק אם את מרגישה שאת עושה טעות גדולה במימדים שאינם קשורים למראה שלו.

כך שהעובדה שהוא חתיך רק מוסיפה לתחושה הטובה שלך כשאתם ביחד. אבל בדיוק כמו כל תכונה אחרת טובה, היא לא צריכה להיות יותר מדי על חשבון צרכים זוגיים חשובים, כמו קשר זוגי טוב, וכמו יכולת הקשבה והבנה הדדים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com