הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להשתמש בפיוס, כדי להתקרב שוב

ד"ר אורן חסון(29.9.2020, 20:31)

מיכל יקרה,

אני מניח שהתשובה הנכונה היא לחפש את שיווי המשקל והאיזונים בין לבין. אבל אולי זה לא רק הלבוש, ואולי זה לא רק עם ה'להיות חשופה' או לא כשאת מסתובבת בבית. אולי אלה הם לא רק הרצון לחשוק בך, אלא דווקא ואולי בעיקר הדבר הנוסף שיש בהם, והוא התחושה שלו שאם את מתלבשת 'למענו', ויותר חשופה או מינית, זה גם אומר שאת יותר מוכנה לקירבה ואינטימיות, ומה שהוא מחפש זה את הנכונות שלך. גם ואולי דווקא מתוך ההבנה שהנכונות הזו, והראייה החד משמעית הטמונה בזה שהמחשבה שלך במהלך החיים השוטפים בבית ובעשייה היומיומית היא גם על האינטימיות ביניכם, אומרת גם שרגשית את מכוונת יותר כלפיו, פחות כועסת ויותר מעריכה ואוהבת אותו, ויוצרת ציפיות מצידו, ואולי מעשים מצד שניכם, שהוא רוצה לראות בהם חלק משמעותי יותר מהזוגיות שלכם.

או... אם הוא היה פחות מיני כלפייך, ופחות יזם, יתכן שהוא משתמש בזה כדי להסביר את עצמו לך, ואולי גם לעצמו. אם זה כך, האם זו הסיבה?האם זה היותך 'אמא' מיניקה הפריעה או מפריעה לו? האם זה שיש לך פחות פנאי אליו, והוא מתרחק מהנסיון להתקרב אליך כדי שלא להיפגע שוב, ואיכשהו 'התרגל' לקיום שלך כשותפה יותר מאשר כבת זוג ומושא לתשוקה? – אני לא יודע. אבל כך או כך, זה לא חייב להיות הלבוש, או רק הלבוש. זו הנכונות והמחשבה על אינטימיות, שעכשיו עוד יותר קשה לך לאחר שנפגעת ממנו כל כך.

העניין הוא שברגע שהוא אמר את זה, וברגע שאת נפגעת כפי שנפגעת, אין דרך אחרת לצאת מזה אלא אם תעשו שניכם צעדים הפוכים. שהוא ינסה לפייס אותך, ועושה רושם שהוא ניסה, ושאת תתחילי להראות שאת מקבלת את נסיונות הפיוס שלו, גם אם בהדרגה. כן, בהדרגה, אבל הוא צריך לראות שאת מגיבה בחיוב לנסיונות שלו לפייס כאשר זה מה שהוא עושה, אחרת גם הוא יפסיק, ואז יהיה הרבה יותר קשה להתחיל מחדש בהמשך, ובתהליך הזה זה בסדר לומר שוב שנפגעת מזה, כדי שיבין, אבל לא כהאשמה, ובאופן רך מספיק שגם הוא יוכל לראות בזה מגמה של פיוס, אחרת הוא עלול להבין שאין סיכוי שאת מתכוונת להתפייס, ויתרחק. אין דרך אחרת לצאת מזה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com