הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

שלא להעמיק את הפערים

ד"ר אורן חסון(29.9.2020, 20:33)

לילך יקרה,

באיזה שהוא מקום נראה כאילו יש ביניכם מאבקי כוח, שאחד הדברים האופיינייים להם הוא השאלה, והחזרה לשאלה בכל ויכוח, מי צודק עכשיו ומי צדק פעם, ואולי העניין הזה שסיפרת עליו עכשיו, ואולי בכלל חוסר האמון שלו בך, הוא כלי בידיו כדי להרגיש צודק, או כדי לגרום לך להרגיש לא צודקת. והעובדה היא שזה עובד, כי זה מקשה עליך להתלונן על הדברים שאת מרגישה שאת צריכה בקשר. והעניין הזה, עם החברות, הפך להיות סיבה אינסופית לחפור בה ולחפור בה, ולהפגין חוסר אמון, מה שמונע מכם אולי לדבר על דברים חשובים אחרים בזוגיות שלכם.

מבלי שתלכי לטיפול, איתו או בלעדיו (תכף, על העניין הזה), הדרך שלך היא ללמוד לשים גבולות ברוך, ובשקט נפשי, מבלי להיגרר לויכוחים, ולעבור כמה שיותר מהר לנושאים אחרים. היות שאני מבין שהוא לא מוכן ללכת איתך לטיפול, אז ללכת בלעדיו פרושו ללמוד איך לעבור את התהליך הזה של הצבת גבולות ברוך, כדי שלא להרוס את מה שיש, וכדי להבין טוב יותר את הדינמיקה של מערכת היחסים ביניכם, ולשפר אותה.

ואגב כך, אני בטוח שהוא לא יאהב גם את העובדה שתלכי לבדך לטיפול, כי אז את בכל זאת מדברת על מה שיש לכם עם מישהו אחר, וזה אולי יערער לו קצת את הביטחון, כי לא תהיי לבד, ויהיה לך את מי לשתף ועם מי להתייעץ. אבל יהיה לו קשה יותר לצאת באופן חריף כנגד זה, כי זה דיון מקצועי ודיסקרטי, שאף אחד אחר לא ידע עליו או את תוכנו. מצד שני, מנסיוני, בהחלט יתכן שמתישהו הוא ירצה להשתתף, באופן חלקי, בשיחות, כדי שהמטפל/ת לא יקבל/תקבל מושג 'שגוי וחד צדדי' על מה שקורה, ובמילים אחרות – ירצה להשפיע. אם לא תצליחי להתמודד עם עניין הגבולות, ורגשי האשם ויציאה מהירה יותר מויכוחי סרק, כדאי לחשוב על זה, ובשלב שבו יש עדיין אפשרות לשנות, לפני שהויכוחים וההאשמות והבדיקות החוזרות יעמיקו את הפער והכעסים ביניכם.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com