הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לדבר על עניינים רגישים

ד"ר אורן חסון(30.9.2020, 21:08)

מיכל יקרה,

את שואלת את שאלת השאלות. איך את מדברת איתו על הצורך של יותר אינטימיות וסקס מבלי להרגיש השפלה, בעוד שכאשר גברים רבים תובעים את זה מנשותיהם, הם לא רק שלא מרגישים השפלה, אלא חשים זכאות וזכות לתביעה הזו, כי הם "גברים", ולכן זקוקים לזה. כלומר, ללא רגשי אשם וללא השפלה שאת תרגישי עם הבעת אותו הצורך בדיוק.

העניין הוא אפילו מורכב יותר, משום שאם את תביעי את הצורך הזה שלך, הוא יהיה זה שירגיש מושפל, כי הוא לא "מספק" את הצורך הזה, ואולי לא מספיק "גבר", ודרך ההתגוננות הטבעית עלולה להיות תקיפה בחזרה, והטחת האשמה בך – כאשר עדיף שאת תרגישי מושפלת מאשר שהוא. אנשים רבים, גברים ונשים מגיבים בצורה הזו, לכן כתבתי שזו התגוננות טבעית. קשה יותר לקחת אחריות, או לקבל את החולשות שלך (אגב, לא תמיד זה 'חולשה', אבל לפעמים שונות מתקבלת כחולשה).

אני לא מאשים אותו כאדם. זה קורה הרבה, וזו תגובה טבעית, גם אם היא לא רצויה. צריך להיות אדם יוצא דופן כדי לקבל את זה, ולהתמודד איתך מבלי להרגיש רע. לכן זה מורכב ולא פשוט.

הדיבור על זה חשוב, אבל הוא צריך לבוא עם הרבה סבלנות וכבוד הדדי. מצד שניכם, אבל היות שאת היא היוזמת, תצטרכי למצוא את זה בעצמך כדי לאפשר לו שלא להיפגע, וכדי שתוכלו להבין טוב יותר זה את זה. בעניין הזה הוא כנראה פגיע, ו לכן זה לא יהיה קל לשניכם.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com