הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

סט של פתרונות תקופתי

ד"ר אורן חסון(5.10.2020, 23:08)

שושי יקרה,

אני יוצא מתוך הנחה שהגיל שלך הוא אי שם בין שלושים לבין ארבעים וחמש, אבל עוזר לי כאשר נותנים גם את הנתון הזה.

עושה רושם שאכן היתה לכם זוגיות מקסימה, והקסם פג. זה לא אומר שהזוגיות לא טובה, אבל אוירת החגיגיות שהיתה לכם בקשר שלכם מדי פעם, נעלמה. בשל השיגרה, כנראה, הלחצים, גם כנראה, אולי אפילו הילדים שגדלים, ומתירים לכם פחות זמן ביחד, מה רק יילך ויחמיר ככל שהם יגדלו עוד ויהיו יותר עצמאיים וילכו לישון מאוחר יותר. זה בהחלט גם הקורונה שמדעיכה עוד יותר אפשרויות לגיוון, ויוצרת אוירה כוללת מלנכולית ולא נעימה, ויתכן מאד שבאמת הוא התחיל להגיב פחות, ותחושת הייאוש או חוסר הצדק או באיזה שהוא מקום תערובת של שניהם, גרמו גם לך להפסיק להגיב, להחמיא ולצפות. באיזה שהוא מקום, כך נראה לי, גם עייפת מליזום. ובכל זאת, את כאן, שואלת, וקשה לתת לך תשובה שלא תהיה בה יוזמה שלך.

הרבה תלוי בכל זאת ביחסים שביניכם, ובפתיחות שלכם, ואני רוצה להציע דרך שתעבוד, ובתנאי שהפתיחות והרצון הטוב קיימים אצל שניכם, ובתנאי שאת, ואולי אפילו יותר הוא, לא נמצאים בתקופת 'דיכאון' שכזו, או 'דיכי', או 'דאון' שכזה, שיקשה עליכם להתרומם מחדש.

הראי לו, אם את יכולה, את המכתב שלך. הראי לו גם את התשובה שלי, שבעצם, מפנה את התשובה שלי אל שניכם. וחפשו ביחד מפלט יצירתי מהשיגרה. ובעצם, אולי אפילו מספר נקודות מפלט שונות מהשיגרה. אני כן מאמין שאתם רוצים שיהיה לכם טוב. ביחד. אני רואה את זה במכתב שלך. אבל צריך לחזור וליזום, ובעיקר – להיות יצירתי, ואם אפשר – עם הדדיות, ללא ספק, אבל גם ללא חשבונאות. מתוך רצון טוב, שיביא לריגושים.

מפלט יצירתי הוא צריך להיות שלכם. לכן אני לא מפרט איך ומה. אתם חיים את השיגרה שלכם, אתם אלו שאמורים להכיר פתרונות – אבל אתם צריכים ליזום אותם, לחפש פתרונות יצירתיים, ועם זה לחזור ולקבל דלק לעוד כמה שנים, ו... וחוזר חלילה! כל סט של פתרונות יהיה נכון לתקופתו, ודורש הבנה שזה כך, ויוזמה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com