הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

חזון זוגי

ד"ר אורן חסון(12.10.2020, 15:38)

סופרוומן יקרה,

אווירה של נתינה, ושל סליחה-בבקשה-תודה בין בני זוג שעסוקים בתפקוד יומי, בניהול משק בית, בהורות ובזוגיות גם יחד – היא לא פשוטה. אבל אם מצליחים לחבר אותה נכון, היא מקלה מאד על ההתחשבנות שלי מי נותן כמה ולמה, ומי מסכן יותר ו'מגיע לו' שקט ושלווה, ומי קורבן ומי מקרבן, או מי מתקרבן, ומי צודק יותר. זה סוג של מאבקי כוח, שהופך את חיי הזוגיות למאד לא נוחים.

הוא אומר לך אמירה חשובה: 'אני מרגיש מסכן'. 'קשה לי'. את אולי לא מאמינה לזה, כי את עושה יותר ומתמודדת עם זה. לא סתם נתת לעצמך את הכינוי 'סופרוומן'. אבל זה לא אומר שנפשית לא קשה לו יותר לתת. זה לא אומר שהוא לא חושב שכאשר את מבקשת ממנו משהו, את מתקרבנת, ואולי הוא מרגיש שהדרך היחידה לעצור את הצורך שלך בו, ואולי, בעיניו, את התלות שלך בו, זה אי קבלה של הצורך שלך. אולי כי הוא צריך הרבה יותר שקט ממך כדי לחיות בשלום עם עצמו או עם זוגיות והורות. ויתכן שהצורך שלך הוא ממש לא אי יכולת, אלא צורך להרגיש שיתוף, ואהבה וקבלה יותר מאשר עשייה כשלעצמה.

אני לא חושב שלך קל. ראית בעיני רוחך זוגיות אחרת, הרבה יותר שיתופית ממה שיש לך. אולי גם ראית בחזון הזוגי שלך הרבה יותר תמיכה ממה שיש לך, והרבה יותר מחשבה על הצרכים שלך. לא קל לך לוותר על זה. לא קל לך עם המאבק שלו על השקט שלו, שאת רואה כאגואיסטי ואגוצנטרי ולא מתחשב, מה שאולי מוליך אותך לתחושת השינאה כלפיו. די בדומה לתשובה שלי לאוריה מתחתיך – הייתי אומר שסביר שהוא לא ירצה ללכת לטיפול, ואם זה נכון, את יכולה לעשות די הרבה בטיפול לבד. קראי את ההסבר שלי שם.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com