הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להרוויח משהו באמת טוב

ד"ר אורן חסון(15.10.2020, 16:33)

נעמה יקרה,

הוא בחר את המקצוע שלו, זה שבו הוא מרגיש שהוא מגשים את עצמו, ו/או הדרך שלו להתפרנס ולקיים את עצמו. האם את יכולה להיות איתו כשהוא מוותר על זה ומפסיק להתפרנס? – זו שאלה חשובה. כי לא בטוח שהוא יצליח לעשות משהו אחר. הוא כבר בן שלושים פלוס, ומצא את המקום המתאים לו כלכלית, ואישיותית. אם הוא יוותר על זה, אולי הוא יישאר איתך, אבל האם את תישארי איתו כשאין לו משהו אחר? – וזו אפשרות שהוא לא יצליח למצוא, לפחות בשנים הקרובות.

אני מבין שבזה אני מעביר את האחריות עליך, שהיא בעיקר – האם את יכולה להתמודד עם העובדה שזה המקצוע שלו, זו השפה של המקצוע שלו, וזו הדרך להצליח במקצוע שלו? האם את יכולה להתמודד עם זה? כי נראה כאילו האלטרנטיבה היא שהוא יוותר על המקצוע שלו למענך, ואת תהיי איתו ללא מקצוע ומחפש דרך, שהוא כנראה יתקשה למצוא. האם הוא יצליח לשרוד את זה ולצלוח את זה ולמצוא משהו בצד השני, למענך, מבלי שיהיה לו כעס כלפייך על הויתור העצום שהוא עושה למענך. האם תוכלי להיות שם למענו, בכאב, בצער שלו, וכשהוא לא מפרנס ותומך כבן זוג כשהוא ללא מקצוע?
מצד שני, אני יכול להבין בקלות למה קשה לך. זו החלטה בכלל לא פשוטה. האם את יכולה לסמוך על בן הזוג שלך, כאשר זו השפה היומיומית של העבודה שלו? האם את יכולה לסמוך על בן הזוג שלך, כאשר לכאורה יש לו אופציות, והוא יום יום בוחר אותך מחדש? האם יש לך הביטחון שבכל פעם שהוא יבחר, ובכל יום, הוא יבחר אותך? – זה לא פשוט לך. אבל, כמו ששאלת, הביטחון שלך בבן זוגך, קשור הרבה מאד לביטחון העצמי שלך. הרבה מאד. ובעיקר – לשאלה שלך את עצמך: האם אני אצליח להסתדר אם הוא יתפתה? – כי הביטחון העצמי שלך קשור ליכולת שלך להסתדר בלעדיו, אם הקשר הזה לא יסתדר, ולהבנה שאיתו יכול להיות אפילו עוד יותר טוב. לפחות כל עוד זה טוב. ושאם לא – עדיין הרווחת.

לא שזה פשוט, אבל כאן המקום שלך לתובנות שלך את עצמך, ואולי לצורך שלך לומר לעצמך – לא, אני לא חושבת שאצליח להתמודד עם מצב שבו אגלה משהו לא טוב, או עם הקינאה, או לפחות – לא אצליח להתמודד עם זה ללא עזרה מקצועית בתחום בריאות הנפש. ושווה לי להתאמץ וללמוד את זה, במקום להרגיש קורבן ואומללה של כורח הנסיבות, כי אני יכולה להרוויח משהו באמת טוב.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com