הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

תאום, חיזוקים ואווירה טובה

ד"ר אורן חסון(19.10.2020, 11:57)

נור יקרה,

כן, החיים הרבה יותר קלים למי ששונא מתנות, נכון?

האמת היא שגם זה לא נכון ולא מדוייק, כי הכי נכון, כמו בהרבה דברים אחרים, הוא כאשר יש תאום בנטייה ובציפיות בין אדם לבין סביבתו הרלוונטית. וביניכם, יש אי התאמה בנושא הזה. נתינה יכולה להתבטא באופנים שונים, ואם הוא נותן בתחומים אחרים, ואת רואה את תשומת הלב שלו שם, אז השאלה המתבקשת היא – למה התחום הזה של הנתינה חשוב לך? האם זו התחושה שיש לך, ושלא תחיי במחסור? האם זו התחושה שהחיים נוחים ומפנקים עם קצת (כן, אפילו קצת) מותרות, כדי להרגיש טוב בהם? – זו אחת התשובות האפשריות. ויתכן שאת רוצה לוודא שבתחום הזה, אם תרצי משהו, שהוא לא יילחץ מזה, ושיהיה נדיב איתך.

אולי זו הדרך שבה חשת הכי טוב בבית שבו גדלת, את הנתינה מצד הורייך ובני משפחתך, או אולי להפך, להרגיש את מה שנמנע ממך בבית בו גדלת.

ועד כאן עסקנו בך. מה קורה איתו? – גם כן, כנראה סוג אחר של תקשורת של נתינה, וגם הוא יכול להגיע מסיבות שונות, כמו באמת הקושי להתמודד עם קבלת מתנות, שהוא לא יודע איך להגיב וזה מביך אותו, אז הוא מתקשה גם בנתינת מתנות, או לפחות בהבנה של החשיבות שלהן לאנשים אחרים, כמוך. ואולי קושי שנובע מעניינים אחרים, הקשורים לחיסכון ולראיית ההתנהלות בחיים שהיא יותר מינימליסטית, למען הקיום יותר מאשר למען מותרות, וגם זה יכול לבוא מחסר בילדות או מביקורת על התנהלות הוריו שהתנהגו בפזרנות יתר. כמו שאת מבינה, לפעמים אותה תחושה בדיוק יכולה להגיע מתנאים הפוכים שבהם אנחנו לומדים לחיות ו מגבשים תפיסת עולם.

אתם רק חצי שנה ביחד. הרגלים שכאלה יכולים להיות הרגלים די בסיסיים ועמוקים, והשינוי של כאלה תוך כדי החיים הזוגיים הוא איטי ומדורג, לפעמים כנגד פחדים וחששות, גם אלו שלך וגם אלו שלו, ואם כל היתר טוב, דווקא לימוד בדרך החיובית, של השמחה שלך כאשר הוא כן מביא לך משהו, במקום הביקורת על החסר, יעשו טוב יותר את שלהם. וכן – במהלך השנים, אבל עם אוירה זוגית טובה בהרבה, שיש בה קבלה הדדית.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com