הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מפריע לי שטוב לו בלי זוגיות

שילת(19.10.2020, 17:40)

תודה רבה אורן, אולי באמת אתחיל טיפול בעצמי כדי לנסות

למצוא את הגשר הזה ולדעת לדבר נכון עם בן הזוג.

עם זאת, אשקר אם אומר שלא מפריע לי העניין שלו לחזור שוב למחשבות ההתחלתיות שהיו לו - לחיות לבד ללא זוגיות. זה נושא שעלה כמה פעמים, זו אפילו לא מישהי אחרת שמסקרנת אותו, סוג זוגיות אחרת שקורצת לו, או רצון בזוגיות אבל לא איתי, זה לא כל אלה.

המחשבה הראשונית שלו היא לחיות לבד, שטוב לו בלי זוגיות, שתמיד הסתדר יותר טוב כשהיה לבד. זה כאילו שלמרות שאני בחייו, על אף שבהתחלה שיניתי את דעתו על קונספט הזוגיות מעצם היותי אני, כיום אני לא מספיקה.

בטיפול הרי אי אפשר לשנות מחשבה של בנאדם אחר, אלא רק לראות איך אני כבנאדם פרטי יכולה לתקשר טוב יותר איתו ואולי ע"י כך להצליח לפתור משברים.

אבל ברגע שאדם נעול על זה שטוב לו לבד, לא משנה כמה הוא אוהב, שהוא מאוד בטוח בעצמו, באיזשהו מקום זה קצת מעליב.

מצד אחד אני לא רוצה להיות אנוכית - הרי לא טוב לו בחיים, לא מצליח לו, הוא חווה קושי, ואני באה ונעלבת מהרצון שלו להיות לבד.

מהצד השני - קשיים עוברים ביחד, כך נאמר לי. ואם טוב לו לבד, מה זה אומר לגביי איך שהוא מרגיש כלפיי? אולי הוא לא אוהב מספיק כדי לרצות להתמודד עם זה ביחד. או אולי אני זו שהוא מאשים אותה במצבו, והוא אוהב אותי אבל באיזשהו מקום גם מאוד כועס עליי...

אבל ברגע שאני אומרת לו את זה הוא נפגע "את אמורה להכיר אותי טוב יותר". אז אני באמת לא יודעת עד כמה טיפול יעזור לפתור משהו אם הוא לא יהיה חלק ממנו, הוא מסרב בתוקף.