הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

העלבון, הכעס, הטעות והניהול

ד"ר אורן חסון(20.10.2020, 13:56)

דקלה יקרה,

אני חושב שאת מבינה שהכנסת את עצמך למילכוד, ויותר מפעם אחת. הראשונה – שניהלת קשר רומנטי עם גבר נשוי. עצם העניין עצמו הוא להיות בעמדת נחיתות, כי תמיד יכולות להיות לו ההצדקות ה"מוסריות" לעזוב אותך, לפחות הצדקות בעיני עצמו. זה תמיד יהיה, אם ירגיש שהקשר איתך לא מספק אותו. המחוייבות הרגשית אליך, תמיד תהיה מוטלת בספק. ראי בבקשה את המאמר על 'רומן עם גבר נשוי'.

אני חושב שבמקביל לחיבור הרגשי שיצרת איתו, הצדקת בעיני עצמך את הקשר איתו על ידי זה שנמנעת ממגע מיני מלא. ואולי גם, ובמקביל, זה היה גם אמצעי לשכנע אותו לרצות אותך יותר, ואולי להיפרד מאשתו.

לא פלא שכאשר גילית שהוא "בוגד בך" עם מישהי אחרת, ובכך אני מתכוון למי שאינה אשתו (והרי לא באמת היית יכולה לדעת מה קורה שם בחדרי חדרים, כי מה שידעת זה רק את מה שהוא בחר לספר לך, וכפי שהבנת אחר כך, הוא לא היה לגמרי אדם אמין ומסור), כעסת. כי השקעת בו הרבה חודשים, ואת מרצך הרגשי, ויותר מזה – נתת בו אמון. משם והלאה, מה שמנהל אותך הוא העלבון והכעס. חבל. באמת חבל.

אולי זה קשה, כי זה אומר שאת צריכה גם להודות שטעית. שטעית בשיקול הדעת, וטעית בהבנת האדם, ונתת לאיש הזה לרמות אותך. אבל אלה הם הדברים שצריך לקבל. כולנו יכולים לטעות, ורמאי טוב יכול לרמות כמעט כל אחד. חבל להישאר תקועה עם זה, כי אז את ממשיכה לתת לו לנהל אותך. לכאורה, כי זה בעצם לא ממש כך. הוא יכול להרגיש שהוא ממשיך לנהל אותך, אבל מה שבאמת מנהל אותך זה הכעס והעלבון. הם שלך. אם תצאי מהם, הוא יפסיק לנהל אותך. ובאמת, לא מגיע לך שהוא ימשיך לנהל אותך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com