הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

דרך אחרת שאני לא רואה?

ד"ר אורן חסון(21.10.2020, 23:06)

נור י קרה,

אני חושב שהחמצת בפיסקה האחרונה שכתבתי לך את המילים: "במהלך השנים שתבאנה". התכוונתי לזה.

נדמה לי שמה שניסיתי להעביר לך, וכנראה ללא הצלחה, הוא שאני לא יכול אפילו ליישר קמט בחולצה שלו. אני יכול לומר לך ליישר או לגהץ בעצמך את הקמט הזה, אם הוא מפריע לך, ואם תסכימי לעשות את זה בעצמך – למרות שהוא יתנגד לך. בדרך כלשהי, הקמט הזה נותן לו ביטחון. ואז תצטרכי להחליט אם, בגלל שהוא בן זוג כל כך טוב, שווה לך להסתדר עם הקמט בחולצה שלו, או שתלכי לחפש מישהו אחר, כזה שאין לו קמטים בחולצה. אולי יהיו לו דברים אחרים, אבל לפחות לא יהיו לו קמטים בחולצה, כי בתחושה שלך, לא מגיע לך בן זוג שיש לו קמטים בחולצה.

אני מנסה לומר לך שזה די אותו הדבר. את צריכה להחליט אם לעשות את המלחמות האלו, למרות הסיכון של קלקול הקשר שלכם, או לא. כי אין דרך קלה לומר לו שאת זקוקה למתנות מבלי שתצאי קצת לא טוב – והרי זה מה שאת חוששת ממנו. אני מתרשם שכבר רמזת לו מספיק, ושהוא מתנגד מספיק כדי שלא לעשות את זה בקצב שהיית רוצה, ובספונטניות שהיית רוצה. לכן את מתוסכלת.

אני מוכן לבכות איתך את אבדן השמחה שאין לך בכל שבוע שהוא לא מביא לך פרח, או מתנה אחרת. אוכל לבכות איתך, אבל לא אוכל לשנות אותו.

לכן, כך נראה לי, האפשרות היא או להיפרד ממנו, כי הוא לא ייתן לך את מה שאת רוצה בזמן הקרוב, או ללכת בדרך שניסיתי להתוות לך, ללמוד להיות סבלנית, ולהתחזק מעצם העובדה שיש לך בן זוג ממש ממש טוב, שאת אוהבת אותו והוא אוהב אותך, אפילו שהוא לא נדיב בעניין המתנות. ואם את לא יכולה, את צריכה להחליט אם את רוצה ללמוד איך להכיל את האכזבה הזו, כי הקשר איתו מספיק חשוב לך, או להחליט לעשות איתו מלחמות על זה, עם הסיכון הכרוך באיכות הקשר שלכם, או להיפרד ממנו. האם את רואה דרך אחרת שאני לא רואה? – כי עד עכשיו פסלת את כל שלוש האפשרויות האלו, והשארת לי רק את האפשרות להתאבל איתך על האבדן של המתנות שלא תגענה. אם תישארי איתו, ותדעי ליהנות מהדברים הטובים שבו ושיש לכם ביחד, אולי גם האבל הזה שלך יחלוף.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com