הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כשאת היא זו שצריכה להחליט

ד"ר אורן חסון(25.10.2020, 15:20)

אמונה יקרה,

צר לי שהגעתי אל הפנייה שלך יומיים לאחר שנשלחה, כשאת בלחץ זמן שכזה. החלטות שכאלה, בלחץ זמן שכזה הן קשות מאד. כי את בעצם שואלת שאלה כפולה: האם אני רוצה עוד ילד, כשיש לך כבר שניים? האם אני רוצה את הקשר איתו, כשהוא איש לא פשוט, ושאני צריכה להילחם על הקשר, לפחות מדי פעם, כי הוא "יודע" לסגת ממנו כאשר קשה לו, עד כדי כך שהוא אפילו חוסם איתך כל שיחה?

אני חושב שהכי נכון לך כרגע לחשוב על השאלה אם את מוכנה לגדל עוד ילד כאשר את לבד. שזה אומר – שכנראה תהיה מעורבות שלו, כאבא, אבל מעורבות לא בטוחה במידה שלה. אולי תחיו ביחד, אבל בהחלט יתכן שאולי גם לא. ואם לא תחיו ביחד, יתכן שמדי פעם הוא ייסוג, אולי גם מהיחסים איתו, כי היחסים איתו, בעיקר כאשר הילד צעיר, כרוכים יהיו מדי פעם בעימות איתך, כאשר הצרכים שלכם יתנגשו, וכאשר הילד יגדל – הם עלולים להתנגש בצרכים של הילד, והוא אולי יבטא זאת בהתרחקות ממנו, כפי שהוא עושה איתך.

את לא יכולה לדעת או לנחש לאן זה יילך, אלא על פי ההתנהגות שלו עד כה. לכן, בתנאים הנוכחיים, את צריכה קודם כל לשאול את עצמך אם תרגישי מספיק טוב באמהות שלישית לבדך. אם לא – לא בטוח שאפשר לסמוך עליו.

האם זה אומר שאת והילדים הנוכחיים שלך יסבלו אם הקשר עם האיש הזה יהיה לא יציב או ייגמר? – לא יודע. אבל את צריכה לקחת את האפשרות שהקשר הזה באמת יהיה לא יציב או ייגמר בסיכוי די גבוה. ולו רק כי כך זה היה עד עכשיו. אולי הוא ירגיש מחוייב יותר עכשיו, מה שנשמע הגיוני, השאלה היא רק אם הוא יכול. את מכירה אותו הרבה יותר טוב ממני, ואת היא זו שצריכה להחליט, לכן.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com