הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מבלי לעשות חורים

ד"ר אורן חסון(27.10.2020, 21:58)

שיר יקרה,

אני מבין שהקושי שלך הוא שאם תחשפי בפניו את מה שבאמת יש, הוא תמיד יחשוד שיש עוד, ואת מתלבטת אם אולי לא לומר דבר, או כמעט דבר, ובעיקר לא דברים שהוא אולי לא יוכל לחשוף, כדי שלא לעורר "שדים" של חרדות פחדים וחוסר אמון.

העניין הוא שקודם, בעבר, נתת לפחדים שלך לנהל אותך. לכן הסתרת, ולכן היית צריכה אחר כך לבכות ולהתחנן, כי לא היית גלויה מספיק. אם למדת משהו, אולי את צריכה גם ללמוד להתמודד עם הפחדים, החששות והקינאה שלו, באופן גלוי וישר. כרגע, את לא רואה סימנים לשדים של העבר אצלו. אולי גם הוא למד משהו, לא רק את.

ואולי, כאשר הוא חושד, את צריכה ללמוד להגיב אחרת, לא בכעס, ולא בחרדה. אולי באכזבה מסויימת, או בעצב. אולי לקרב אותו וללמוד להסביר ברוגע, מבלי להכנס ללחץ. הלחץ עלול לקחת אותנו להגיב להאשמות בבריחה או במתקפה, או ביאוש. אם את לומדת לשלוט בלחץ, את יכולה לנסות להגיב בהצבת גבולות שקטה ובוטחת. באסרטיביות, של האמת שלך באופן שגם הצד השני יוכל לשמוע אותה, ללא שירגיש מותקף או מואשם בתוקפנות.

אני מבין שאת בחרדות, שמא מה שיש לך עכשיו הוא קרח דק על פני האגם. אולי צריך ללמוד להחליק ולרקוד על הקרח, מבלי לעשות בו חורים.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com