הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אי התאמה? אולי צריך לעבוד על התאמה?

ד"ר אורן חסון(29.10.2020, 19:38)

נעמה יקרה,

שאלת אותי פעמיים את אותה השאלה בדיוק, בהפרש של 11 יום. בדרך כלל אני מזהה שאלות כפולות, הפעם לא זכרתי, אבל עניתי לך באופן מפורט, וכמעט זהה, בשני המקרים. ראי את תשובתי ב 27.10 לשאלתך תחת הכינוי בורית, שהיתה בתאריך 25.10, 10 שאלות למעלה.

כפי שכתבתי לך בשני המקרים – הבחירה היא שלך. אני מבין שאת רוצה שהוא ישנה את התנהגותו, וכפי שאני מבין הוא מתנגד לכך. הבנתי ממך שזו דרך ההתנהלות שלו, כי כך הוא צריך להתנהל כמעצב. אני בכלל לא נכנס לשאלה אם הוא יפסיד או לא יפסיד לקוחות, או את המקצוע שלו, אם הוא יתנהג אחרת. אני רק אומר שהוא הסביבה שבחרת, ולכן יש לך בעיה. והדילמה שלך היא להחליט אם להילחם איתו, שזו אפשרות אחת שלא בטוח שתנצחי בה, ואם תחליטי לנקוט באפשרות הזו, יתכן שהוא יחליט שלא מתאים לו להישאר עם מישהי שמנסה לנהל אותו באופן שמאיים עליו ועל התנהלותו המקצועית, או, אפשרות שניה, להחליט שלא מתאים לך, ואת תהיה זו שתיפרד ממנו כי למרות האהבה שביניכם, הוא "סביבה" שלא מתאימה לך ולאופן ההתנהלות הזוגי כפי שאת רואה אותו, או שתלמדי להסתגל לזה. שזה אומר, אולי, ללכת לטיפול, כי כרגע אני לא רואה איך את מצליחה להתמודד עם זה. אם את רוצה לקחת על עצמך את השליטה בהתנהלות הזוגית שלך, הדרך השלישית היא הדרך שבה תוכלי לעשות את זה, למרות שכרגע אני חושב שאת מתנגדת לזה, ואולי לא מאמינה שתצליחי.

קיימת גם האפשרות שתלכו לטיפול זוגי, ביחד, כדי ללמוד ליצור תקשורת טובה יותר סביב הקונפליקט הזה, ותוך כדי זה, אולי תצליחו למצוא את הפשרות שיקחו משהו ממך ומשהו ממנו. שתי הדרכים הראשונות משמעותן פרידה בשל אי התאמה, ובשל אי היכולת שלכם להתאים את עצמכם זה לזה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com