הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הכוונות שלך

ד"ר אורן חסון(5.11.2020, 16:02)

יפעת יקרה,

אני חושב שמה שאת רוצה זה לומר לו שאת מעוניינת לחדש את הקשר שלכם, מבלי להיראות נואשת ומאד רוצה, כי אולי... מה בעצם? כלומר, מה עלול לקרות אם הוא יבין שבעצם את רוצה לחזור ולהיות ביחד? מה מפחיד אותו בעצם, הביחד שלכם? מה מפחיד אותך, בעצם, החשש שהוא יוכל לנהוג כרצונו (מה שזה לא יהיה), משום שאת 'שפוטה' שלו? – נראה שיש שם משהו, בין זה לבין זה, שמפריע לך, מפריע לו או מפריע לשניכם.

לגבי החשש שלו מהביחד שלכם, את כותבת שהוא הרגיש שהוא לא מצליח לפתח את עצמו בנוכחותך. אולי כי הרצון שלו להיות גם איתך פגע בזמן שלו וביכולת שלו להקדיש זמן ומאמץ בדברים אחרים, ואולי כי הצורך שלך בזמן שלו היה בניגוד לצורך שלו בהקדשת הזמן שלו להתפתחות אישית שלו. האם זה באמת כך? עם החלק הראשון, שהוא פשוט רוצה להיות איתך יותר בנוכחותך, זה משהו שהוא צריך ללמוד להתמודד איתו, ולשים לעצמו גבולות בין הצרכים המנוגדים שלו, כדי להגיע לאיזון נכון מבחינתו. זה לא חייב להיות או את או ההתפתחות שלו, ויכול להיות שניהם, עם המגבלות של שניהם. ואם את יכולה לחזק אותו כאשר הוא מקדיש זמן לצרכים האחרים, ולחזק אותו בהתפתחות האישית שלו, כי זה טוב לו ולכן טוב לך, אז את אולי יכולה אפילו לתרום לו.

ועם החלק השני, שהצורך שלך גורם לו להגביל את עצמו בהתפתחות האישית שלו (ואולי לכן התווכחתם הרבה, בשל חוסר הביטחון שלך אולי בצורך שלו וברצון שלו להיות איתך, כי הוא מקדיש זמן לדברים אחרים), אז עיקר העבודה צריכה להיות שלך.

לכן נראה לי שכך או כך את צריכה לבטא בברכה שלך את הגאווה שלך על ההתקדמות שלו, אם יש כזו, או לפחות את הרצון שלך שהוא יתקדם ויתפתח, כי זה חשוב לו, ולכן זה חשוב לך. האם את צריכה שלא לבטא את הרצון שלך שתהיו ביחד? – לא בטוח. אולי חשוב יותר להבין מה הפריע לו, ולהבהיר שאת מבינה את זה, ואת הצורך שלו, ושזה טוב לך שהוא ממש אותו. ובצד זה, כן חשוב שהוא יידע שאת רוצה אותו. אחרת – הרבה אי הבנות יכולות להגיע מזה שהוא אולי לא יבין שאת באמת רוצה שתהיו ביחד. למשל, אולי מתוך חוסר ביטחון שלו אם את באמת רוצה אותו, ואז הוא ישמור מרחק ממך כדי שלא להיפגע.

הדבר החשוב ביותר הוא להבין מה מפחיד אותו, כדי להימנע מזה. ולהבין מה מפחיד אותך, כדי להימנע מזה. לפעמים צריך לקחת סיכונים.

אני יכול להבין שאת חושבת שאם תשאירי את הכל על אש קטנה, אז תוכלו להמשיך עוד בתהליך הנוכחי של הישארות בקשר, ושאולי כך הקשר אפילו יתחזק. יתכן שזה נכון, ויתכן שלא. אבל גם אם כן, מתישהו תצטרכי להיות ברורה יותר באשר לכוונות שלך, אחרת זה עלול להיות מאוחר מדי.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com