הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

התמודדות עם בדידות בזוגיות

ד"ר אורן חסון(5.11.2020, 16:03)

יעל יקרה,

תקופת הקורונה מעצימה בדידות. אם הקשר לא היה קרוב קודם, כשאת לבד והוא לא יודע להבין, להתחשב, לחבק כדי לחזק אותך, הלבד הופך להיות לבד עוד יותר. לכן, זה בולט יותר מאשר קודם, כאשר הוא לא היה מספיק איש שיח, פרטנר ותומך.

יתכן שהוא פשוט אדם כזה. שמתפקד, ובכך הוא מסתפק, ולא מבין בכלל מה את רוצה ממנו. יתכן אבל גם שהוא צבר במהלך השנים כעסים שמרחיקים אותו ממך, אולי כי הוא מרגיש שלא הבנת אותו במהלך השנים, בארועים ספציפיים או בהרבה עניינים שוטפים. אני לא יכול לדעת איזה כיוון נכון יותר, אבל אני כותב זאת כדי שתנסי לחשוב בעצמך מה נכון. האם זו האישיות המרוחקת שלו מראש, או התקשורת ביניכם שלא עבדה היטב (ואז "האשמה" מחולקת יותר ביניכם)?

לא קל לחיות בבדידות בזוגיות. לפעמים הבדידות הרבה יותר קשה דווקא בזוגיות ובחיי משפחה, מאשר לבד. בין היתר, כי כשאת לבד הציפיות לפחות פחות או יותר ברורות ומובנות מאליהן. כשאת לבד בזוגיות – האכזבה החוזרת יכולה להיות הרבה יותר קשה.

קשה לי לכוון אותך באופן ברור, מבלי לדעת יותר. האם נכון יותר ללמוד "להפעיל" אותו בתוך הזוגיות? האם נכון ללמוד לתקשר אחרת, כדי שיהיה לו נוח יותר לא רק להקשיב לך, אלא גם לשתף (כי בלי שניהם גם יחד, הסיכוי שזה יעבוד יהיה קטן יותר)? האם זה משהו שאת יכולה לנהל בכוחות עצמך? האם זה משהו ששניכם צריכים ללמוד ביחד? גם ברור שלך זה הופך להיות קריטי ודחוף, כשמבחינתו אולי לא. לכן, אם תרצי, אני מציע שאולי נעשה שיחה טלפונית של שעה, שאולי תקל עלי לכוון אותך לקו הפעולה המתאים. ראי בבקשה את האפשרות של יעוץ טלפוני חד פעמי, אצלי באתר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com