הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הקשבה הדדית?

ד"ר אורן חסון(10.11.2020, 17:41)

ניב יקר,

תאמין לי שאני לא יודע למה בדיוק אתה קורא "אוננות יתר". אני לא מטפל מיני, ואולי טיפול מיני הוא הכיוון שאתה צריך, אבל הספרות המקצועית מתייחסת לאוננות כאל דבר בריא לגמרי. כל עוד זה לא פוגע במהלך החיים. אני חוזר על זה: כל עוד זה לא פוגע בתיפקוד שלך, וביחסים שלך.

האם במקרה שלך זה פוגע? – לא יודע. אולי. אבל אולי לא האוננות שלך היא שפוגעת ביחסים, אלא ההשוואה בין היכולת שלך להיפתח מול עצמך (באוננות) לעומת היכולת שלך להיפתח מול בת זוגך.

כאן, אני לא יודע מה המשקל היחסי של הקונדום בהנאה או במניעת ההנאה שלך. יתכן שמה שקובע יותר זו הפתיחות שלך מול בת הזוג שלך, כלומר, היכולת שלך להביא לידי ביטוי את הצורך שלך, על המידתיות והמקצב המתאימים שלך. האם הקשב שלך אליה מפריע לך להתקדם בקצב שלך? – זו אפשרות. האם המיניות שלה דורשת ממך תשומת לב שבה אתה קצת הולך לאיבוד? – שזה ניסוח אחר או אחת הפרשנויות של מה שכתבתי קודם – לא ברור. זו אפשרות. כדאי לקחת אותה בחשבון. שזה אומר שאולי אתם צריכים להתחלק בצורך ובנתינה, ושמדי פעם, תצטרכו שניכם לתת יותר מקום למקצב שלך. שזה אומר – לדבר על זה בפתיחות, כדי לאפשר הקשבה הדדית, ונתינה שהיא מחולקת יותר בינך לבינך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com