הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

המחשבות הכמוסות

ד"ר אורן חסון(24.11.2020, 18:55)

עדן יקרה,

שאלת שאלה חשובה – מתי לחשוף את המחשבות הכמוסות שלנו, ומתי לא. למשל: היו לך אתמול מחשבות קשות על שאתם לא מתאימים וצריכים להיפרד. למה לא לומר לו את זה, במקום להבליג?

זה קצת דומה לזה שהוא כתב משהו שהוא חשב עליו, ואחר כך החליט שבעצם זו לא מחשבה ראויה, ושלא צריך. זה אולי אפילו ראוי לשבח שהוא יודע לסנן, בדיוק כמו שראוי לשבח שגם את יודעת לסנן מה לומר ומה לא. ההבדל היחיד הוא שכאשר הוא שולח ומוחק, את יודעת שעברה לו מחשבה בראש, ואולי גם שהוא חשב, רגע אחר כך, שהיא לא תתאים לשיח ביניכם. וכשאת חושבת ולא אומרת, הוא לא יודע. האם זה הוגן יותר? – לא בטוח.

ההבדל העיקרי הוא שברגע שאת יודעת שהוא חשב על משהו, את מרגישה שאת צריכה לדעת מה זה. כי הרי את רוצה לדעת עליו הכל, כדי לדעת אם הוא בן זוג ראוי, אם הוא רוצה אותך, עד כמה הוא רוצה אותך, עד כמה הוא מכבד אותך, עד כמה הוא מבין אותך, ועוד ועוד. ואולי אפילו נראה לך שדווקא המחשבות הנסתרות שלו, אלו שהוא מסתיר מפנייך, הן אלו שיחשפו בעינייך את "האמת", כדי לדעת אם את במקום בטוח.

כאן, זו שאלה מאד חשובה: האם כל מחשבה צריכה להיאמר? ואם זה יקרה, האם זה ייצב זוגיות, או יפריד זוגות? – כי הרי לא לכל מחשבה יש עומק. לפעמים זו מחשבה הומוריסטית שהצד השני עלול להילחץ או להיפגע ממנה כאשר אין מאחוריה כוונה אמיתית, לפעמים זו מחשבה של רגע, שרגע מאוחר יותר אנחנו מייחסים לה חשיבות הרבה יותר קטנה, והיא תלויית מצב רוח, ועוד ועוד כאלה. בדיוק כפי שאת מסננת.

נלחצת, והלחצת אותו. האם בצדק? – אני חושב ששווה להקדיש לזה מחשבה שניה. לא כדי לבטל את זה, אלא כדי אולי לשים את זה בפרופורציה מתאימה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com